видавництво у війну

Українські видавці попросили банки надати їм низькі кредити

26.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК) й Міністерство культури та інформаційної політики закликають українські банки сприяти в наданні низьковідсоткових кредитів видавцям і всім діячам книговидавництва і книгорозповсюдження. Відповідний лист-звернення до банків надіслав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у відповідь на запит УАВК.

 

Підставою для надання низьковідсоткових кредитів видавцям УАВК називає значний попит на українську книжку як серед тимчасово переміщених осіб, так і серед біженців за межами країни: «Забезпечення доступу до українських книжок сприяє культурному і духовному розвитку громадян України, які виїхали із зони бойових дій, підтримці зв’язку біженців з Україною, її культурою і мовою».

 

Міністр культури Олександр Ткаченко у листі-відповіді наголосив на тому, що багато українських видавництв та книжкових торговельних майданчиків зробили безкоштовним доступ до електронних версій книжок у своїх мобільних додатках, але така ініціатива безкоштовна тільки для читачів, проте не для видавців, які зобов’язані здійснювати відрахування за авторські права їх правовласникам, оплачувати технічну підтримку роботи мобільного додатку тощо.

 

«Водночас для налагодження випуску книжкової продукції в умовах воєнного стану важливим для суб’єктів видавничої справи є залучення обігових коштів», — додав він.

 

Як відомо, постраждалі від війни українські видавництва та книгарні можуть отримати фінансову допомогу від іноземних колег та Міжнародної асоціації видавців. Згідно з даними дослідження Читомо, у 95% українських видавців катастрофічно впали продажі під час повномасштабної війни.

 

Читайте також: Як українським письменникам допомогти фінансово