галузь книговидання

Українські видавці можуть податися на допомогу від іноземних колег

20.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Постраждалі від війни українські видавництва та книгарні можуть отримати фінансову допомогу від іноземних колег та Міжнародної асоціації видавців й Франкфуртського книжкового ярмарку. Про це ідеться на сайті Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (УАВК).

 

Проєкт з підтримки створили за ініціативи УАВК та благодійного фонду «Толока». До ініціативи долучилася Міжнародна асоціація видавців (IPA), яка закликала національні асоціації 76 країн світу-членів асоціації збирати гроші для благодійної допомоги, а також Франкфуртський книжковий ярмарок.

 

«Ми свідомі того, що наявні сьогодні в Україні кошти більш потрібні для організації оборони та придбання озброєння, тому звернулися за допомогою до наших міжнародних партнерів і розраховуємо на підтримку саме зарубіжних колег», — повідомили в УАВК.

 

Наразі триває процес збору коштів. Розмір допомоги залежатиме від того, скільки їх надійде на рахунок благодійного фонду.

 

На фінансову підтримку зможуть розраховувати всі юридичні особи та ФОП, які є суб’єктами книговидання і книгорозповсюдження та постраждали внаслідок військової агресії росії. Допомогу надаватимуть незалежно від того, чи є видавництва чи книгарні членами Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів чи ні.

 

Першочергову фінансову підтримку отримають заявники з областей, визначених  внаслідок війни для виплат «єПідтримка»: Чернігівської, Сумської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Донецької, Луганської, Житомирської, Одеської, Волинської, Дніпропетровської, Київської областей та Києва. 

 

Завантажити форму для подання на фінансову підтримку можна за посиланням.

 

Благодійний фонд «Фонд громади Харкова «ТОЛОКА» створений у 2016 році. Місія фонду — сприяти підвищенню значимості Харкова як культурної столиці, місця зосередження креативних і актуальних ідей.

 

Напрямки діяльності: сприяння розвитку культури в усьому її різноманітті, підтримка культурних проєктів; створення сприятливих умов для реалізації громадських ініціатив в галузі освіти, обміну знаннями, ідеями, досягненнями; налагодження системної роботи з розвитку благодійності в громаді шляхом популяризації ідей філантропії, розвитку культури взаємодопомоги, мотивації і підтримки проявів добротворчості.

 

Як повідомлялося, компанії-представниці інтересів книжкової галузі в Німеччині, Börsenvereinsgruppe запустили проєкт допомоги видавцям, книгарням, авторкам та авторам спільно з Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів. 

 

Читайте також: Як українським письменникам допомогти фінансово