видавнича спільнота

Видавці Німеччини збирають кошти для своїх українських колег, що потерпають від війни

14.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Компанії-представниці інтересів книжкової галузі в Німеччині, Börsenvereinsgruppe запустили проєкт допомоги видавцям, книгарням, авторкам та авторам спільно з Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК). Про це йдеться на сайті представників. 

Пожертви призначені для підтримки колег, які опинилися в скрутному становищі, та сприяння відбудові книжкової галузі в Україні.

 

Усі зібрані кошти Börsenvereinsgruppe передадуть УАВК, яка співпрацює з українським фондом «Толока». Останній на чолі з президентов УАВК Олександром Афоніним та членом правління УАВК Миколою Чаюном займеться цільовим розподілом грошей. Для отримання фінансової підтримки членство в УАВК непотрібне. 

 

Грошова допомога має бути доступна всім видавництвам, книгарням, авторкам та авторам в Україні. 

 

Компанії Börsenvereinsgruppe (Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Франкфуртський книжковий ярмарок, MVB (#MitVollerBegeisterung) та mediacampus frankfurt) уже зробили від себе початковий внесок у розмірі 5 тисяч євро.

 

Зробити пожертву можна на рахунок Фонду книжкової культури і пропаганди читання Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів. 

 

Назва: Stiftung Buchkultur und Leseförderung des Börsenvereins des Deutschen Buchhandels
Призначення платежу: Ukraine
IBAN: DE13 5085 1952 0000 1249 17
BIC: HELADEF1ERB

 

Або ж переслати гроші через PayPal на адресу електронної пошти ukraine-toloka@boev.de або через PayPal Webseite.

 

«Ми глибоко шоковані російською загарбницькою війною в Україні і тим, як від неї страждає українське населення. Серед щчисленних українок та українців, які зазнали бомбардувань, втекли або загинули, багато колег і з нашої галузі. Виробництво книг в Україні зараз навряд чи можливе. Крім того, на відновлення зруйнованих споруд підуть роки. Наша кампанія має на меті зробити свій внесок і допомогти так безпосередньо, як нам удасться, колегам, які цього потребують», — зазначає Петер Клаус фом Клефф, виконавчий директор Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

 

Представниками німецької книжкової галузі і її центральними постачальниками послуг виступають такі компанії Börsenvereinsgruppe: Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels) та її дочірні підприємства Франкфуртський книжковий ярмарок і MVB (#MitVollerBegeisterung), mediacampus frankfurt та холдингова компанія Німецька асоціація видавців і книгорозповсюджувачів (Holding Börsenverein des Deutschen Buchhandels Beteiligungsgesellschaft). Вони втілюють різноманітні пропозиції для книжкової галузі та медіа: від політичної роботи та культурних проєктів до організації ярмарків, освітніх програм і курсів підвищення кваліфікації, видавничих та технічних послуг.

 

Нагадаємо, що Читомо зробили опитування гравців книжково ринку «Як працюють українські видавці в умовах війни» і дізналися, що у 95% українських видавців катастрофічно впали продажі під час війни. Відповідно від прибутку залежить і можливість видавців виплачувати заробітну плату співробітникам. Так, не мають можливості виплачувати заробітну плату — майже третина (28%). 

 

Як відомо, в Україні створили фонд для надання фінансової допомоги бібліотекарям, які опинились у скрутному становищі через війну. Також Польський фонд Fundacja Powszechnego Czytania (Фундація загального читання) створила ініціативу з передачі книжок українським біженцям.