Голодомор

Українські журналісти збирають кошти на книгу про Голодомор

26.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Редакторська група українського суспільно-історичного онлайнового ресурсу «Історична правда» оголосила про збір коштів для перекладу та видання книжки Александра ​​Вінербергера про Голодомор. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав засновник сайту Вахтанг Кіпіані. 

Австрійський інженер Александр ​​Вінербергер, який пропрацював на хімічних підприємствах СРСР, у 1933 році перебував у Харкові та зміг на фотокамеру Leica II зафіксувати трагедію Голодомору. Також Вінербергер написав спогади про побачене в Україні. До 27 листопада його унікальні знімки можна побачити на виставці «Leica, що бачила Голодомор» у Національному музеї Голодомору-геноциду. 

 

Наголошуючи на великій історичній цінності знімків і книжки австрійського інженера, редактор «Історичної правди» Олександр Зінченко закликає всіх охочих долучитись до збору коштів на переклад українською, редактуру та друк видання. 

За словами Зінченка, вже є попередня домовленість з правовласницею матеріалів Александра ​​Вінербергера, його онукою. 

 

«Ніякі спроби Холодмору, жодні блекаути, влаштовані нам Москвою, не вб’ють правди про Голодомор! Завтра ми відзначатимемо 89 роковини найжахливішої трагедії в українській історії. Я б хотів, щоб весь цей текст з’явився в нашій пам’яті таким, який він є», – написав на своїй фейсбук-сторінці Олександр Зіненко. 

 

Нагадаємо, цього року польській журналіст Вітольд Шабловський анонсував нову книжку про Голодомор. 

 

Читайте також: «Епплбаум: Знищення довіри до держави, певне, є найважливішим наслідком Голодомору» 

 

Чільне фото: Національний музей Голодомору-геноциду, виставка «Leica, що бачила Голодомор»