Кіпр

«Українську книжкову поличку» відкрили на Кіпрі та Північній Македонії

04.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У містах Айя-Напа на Кіпрі та Скоп’є у Північній Македонії відбулося відкриття «Української книжкової полички». Про це Читомо повідомили організатори полиці, а також  на фейсбук-сторінці Посольства України у Північній Македонії відповідно.

Місто Айя-Напа на Кіпрі обрали тому, що в ньому проживають понад три тисячі вимушених біженців з України.

 

Відкриття відбулося в муніципальній бібліотеці Айя-Напи, що розташована в муніципальному музеї Thalassa («Музеї Моря»). Тут відбуваються екскурсії для дітей та майстер-класи українською мовою.

 

Під час відкриття книжкової полиці в Північній Македонії виступили пані посол України Лариса Дір, директор бібліотеки Рахметула Кукі та членкиня Національної спілки письменників України й Спілки письменників Македонії Віра Чорний-Мишкова.

 

«Наша культурна спадщина є багатою, яскравою і непереможною. Українські книжки потрібні нашим дітям, які вимушені були залишити Україну через військову агресію рф проти України», — зазначила Лариса Дір.

 

«Українська книжкова поличка» — проєкт, який реалізується по всьому світу під патронатом Першої леді України Олени Зеленської спільно Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine, Український інститут книги.

 

Як повідомлялося, у межах ініціативи «Українська книжкова поличка» книжки українською з’явилися в Болгарії.

 

Читайте також: Книжка рідною мовою – це відчуття безпеки: як українці читають у Польщі

 

Фото: посольство України в Північній Македонії