ЗНО

Українську літературу хочуть вилучити із ЗНО. Мовний омбудсмен проти

24.09.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою залишити ЗНО з української мови та літератури для всіх випускників шкіл. Про це повідомляється на Facebook-сторінці мовного омбудсмена.

 

На його переконання, вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників – «це одна з найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики».

 

Відтак він вимагає зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для всіх, натомість пропонує розробити тестові завдання кількох рівнів складності з української літератури для вступників, в залежності від того, на які спеціальності вони вступатимуть: «гуманітарні» чи «технічні».

 

Звернення до прем’єр-міністра підтримали виші, академіки, професори, науковці, шевченківські лауреати, письменники, музиканти.

 

Зокрема: Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Луцький національний технічний університет, Національний університет «Острозька академія», Іван Леньо (гурт «KOZAK SYSTEM»), Сергій Фоменко (гурт «Мандри»), Сергій Танчинець (гурт «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ»), Анжеліка Рудницька.

 

Звернення відкрите до підписання. З повним його текстом і підписантами можна ознайомитися за посиланням.

 

Нагадаємо, що 14 вересня 2020 року Український центр оцінювання якості освіти запропонував виключити складання обов’язкового комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для більшості спеціальностей.

 

Натомість пропонується залишити обов’язковим ЗНО лише з української мови, а комплексний тест з української мови та літератури зробити необхідним тільки для вступу на спеціальності «з підвищеними вимогами до гуманітарних знань».

 

Аналогічна пропозиція зафіксована і в проєкті умов прийому до закладів вищої освіти на 2021 рік, розроблених відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

 

Нагадаємо, 2020 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури не склали 8,32% усіх учасників. Це близько 23 тисяч осіб.