Білорусь

Український ПЕН закликав припинити переслідування письменників у Білорусі

09.01.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени українського ПЕН-клубу висловили підтримку білоруським письменникам, яких затримали під час акцій протесту проти поглиблення інтеграції з Російською Федерацією. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті PEN Ukraine.

 

Затриманих активістів, серед яких є чимало членів Білоруського ПЕН, ув’язнюють або піддають високим адміністративним штрафам.

 

Так 9 і 10 січня в судах Центрального і Ленінського районів Мінська відбудеться розгляд справ перекладача Лявона Барщевського і мовознавця Пятра Садовського, а також Уладзіміра Някляєва та Уладзіміра Арлова – видатних представників сучасного білоруського красного письменства.

 

«Український ПЕН наполегливо закликає білоруську владу припинити переслідування та цькування громадських діячів і письменників, які є обличчям сучасної білоруської літератури і представляють культуру Білорусі в усьому світі», – йдеться в заяві.

 

Документ підписали понад півсотні членів українського ПЕН-клубу, в тому числі: почесний президент українського ПЕН-центру Мирослав Маринович, почесний президент Микола Рябчук, президент Андрій Курков, віце-президентка Оля Гнатюк, віце-президентка Тетяна Терен, член виконавчої ради Остап Сливинський та ін.