дерусифікація

Український провайдер безкоштовно українізує російські домени

23.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Хостинг-провайдер Hostiq.ua пропонує українським місцевим медіа безкоштовно змінити російські домени власних сайтів на українські. Допис про це компанія опублікувала у Facebook. 

«.kiev.ua, .kharkov.ua, .odessa.ua, .khmelnitskiy.ua, .rovno.ua, .chernigov.ua, .vinnica.ua, zhitomir.ua, .nikolaev.ua — вже не в тренді. Сподіваємось, не потрібно пояснювати чому», — зазначили у компанії. 

 

Ці доменні назви пропонують замінити на українську транслітерацію, наприклад: .kyiv.ua, kharkiv.ua, odesa.ua, rivne.ua тощо. 

 

«Розуміємо, що на зміну домену потрібно витратити час та сили, але віримо, що відмова від зросійщення того варта», — додають у Hostiq.ua. 

 

За даними адміністратора доменної зони .UA, компанії «Хостмайстер» в Україні й досі переважають назви сайтів у російськомовній транслітерації. Якщо подивитись статистику станом на вересень, то kiev.ua має 38487 реєстрацій, а kyiv.ua — 1940. Аналогічно з .kharkov.ua — 1933, при цьому .kharkiv.ua — 659.

 

Як відомо, Kiev в англомовній Вікіпедії нарешті перейменували на Kyiv. 

 

Нагадаємо, що в Україні створили Раду з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації, яка координуватиме процеси демонтажу памʼятників. 

 

Джерело: dev.ua