війна

Українці Естонії обурені, що в естонському підручнику Крим позначили російським

18.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Конгрес українців Естонії написав листа в Міністерство освіти та науки Естонії у зв’язку з тим, що в шкільному підручнику для 7-го класу на мапі Європи український Крим, анексований Росією, позначений як частина РФ. Про це повідомила голова КУЕ Віра Коник на своїй сторінці у Facebook.

 

Копії листа були направлені також до Міністерства закордонних справ ЕР, Міністерства культури ЕР, парламенту (спікеру та голові праламентської групи Естонія-Україна).

 

До правління КУЕ надійшла інформація від батьків, які є членами української громади, про прикрий випадок, який стосується системи шкільної освіти Естонії: в підручнику англійської мови для 7 класу естонських шкіл розміщена мапа Європи, де Крим показаний частиною території Російської Федерації.

Підручник вийшов у видавництві Studium ще 2018 року.

 

«Естонська республіка – давній та надійний партнер України. Вона постійно заявляє про підтримку територіальної цілісності України, допомагає здійсненню реформ в нашій державі, а також всіляко допомагає в протидії російській агресії. Тим більший подив викликає поява шкільного підручника, в якому Крим зображений російською територією», – йдеться у листі.

 

 

Конгрес українців Естонії висловив занепокоєння ситуацією, коли учням естонських шкіл надається фальшива інформація щодо України та ігнорується територіальна цілісність Української держави. Конгрес звернувся до Міністерства освіти Естонії з проханням вжити заходів щодо виправлення ситуації, а також запобігти повторенню подібних випадків.

 

Як повідомлялось, 2018 року Чехії відкликали дозвіл на шкільні атласи зі «спірним» Кримом.

 

В Україні також виходили книжки не з українським Кримом. Так 2019 року з продажу відкликали пізнавальну книжку Олени Котенко «Рослинний світ» (Видавництво «Ранок»)», на одній з ілюстрацій якої зображено Крим у складі Російської Федерації.

 

Також в Україні випустили щоденник із зображенням України без Криму. СБУ припинила на одному з поліграфкомбінатів України друк карт Росії, на яких тимчасово окупований Крим зображений в складі РФ.