російсько-українська війна

Українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни

20.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Створили перелік творів українських письменників, що висвітлюють історію російсько-українських взаємин та ставлення росіян до українців. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив власник видавництва «Електрокнига» Антон Санченко.

 

Список створили, запропонувавши користувачам у фейсбуці назвати книжку українського автора, яку варто було б прочитати перед російсько-українською війною. Пропонувати можна було як твори класичної української літератури, так і сучасних авторів, включно з воєнною прозою 2014-2022 років.

 

Найбільше голосів набрав роман Івана Багряного «Сад Гетсиманський». До першої п’ятірки запропонованих видань також потрапили «Холодний Яр» Юрія Горліса-Горського, «Тигролови» Івана Багряного, «Солодка Даруся» Марії Матіос та «Доця» Тамари Горіха Зерня.

 

Крім того, популярними варіантами були «Музей покинутих секретів» та «І знову я влізаю в танк» Оксани Забужко, «Чорний Ворон» Василя Шкляра, «Бояриня» Лесі Українки, «Марія» та «Волинь» Уласа Самчука, «Жовтий князь» Василя Барки й інші.

 

Найчастіше люди пропонували романи Василя Шкляра: крім «Чорного Ворона» до списку увійшли «Маруся», «Елементал» та «Троща». Крім того, в переліку опинилися по 3 твори Івана Багряного, Тараса Шевченка, Оксани Забужко, Юрія Шевельова і Марії Матіос.

 

Усього користувачі відібрали 174 видання.

 

Відомо, що ініціатива зі створення списку належить уповноваженому із захисту української мови Тарасові Кременю. Він повідомив, що надалі працюватиме з переліком.

 

Повний «рейтинг художньої русофобії», як назвав його Санченко, можна переглянути за посиланням.

 

Нагадаємо, Читомо випускало матеріал про те, якою буває українська воєнна проза.

Читайте також: Після вибухів антивоєнні книжки втратили релевантність. Письменники про майбутнє сучукрліту