англійська мова

Українці стали активніше вчити англійську мову з лютого 2022 року

27.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У 2022 році Україна піднялась на 35-ту сходинку у світі за рівнем володіння англійською мовою зі 111 країн. Про це свідчать дані міжнародного рейтингу знання англійської мови EF EPI.

У 2021 році Україна посідала 40-ве місце, найнижчий показник був зафіксований у 2019 році — 49-те місце зі 100 країн, в яких проводилось дослідження.

 

В цілому рівень англійської в Україні класифікують як помірний. Серед 35 країн Європи вона посідає 27 місце.

 

Найкраще англійською володіють:

  • Нідерланди;
  • Сінгапур;
  • Австрія;
  • Норвегія;
  • Данія;
  • Бельгія;
  • Швеція;
  • Фінляндія;
  • Португалія;
  • Німеччина.

 

За даними аналітиків сервісу BUKI, попит на репетиторів з англійської суттєво зріс саме після початку широкомасштабного вторгнення. При цьому, якщо минулі роки репетиторів для дорослих і дітей шукали в співвідношенні приблизно 50:50, то у 2022 пропорція суттєво змістилася. Наразі приблизно 60% всіх запитів припадає на пошук викладача англійської саме для дорослих.

 

Найчастіше українці потребують репетитора на рівень В1–В2 (Intermediate). При цьому понад половина шукачів віддають перевагу онлайн-навчанню. Переважання в запитах на дистанційне навчання почалося після початку пандемії, а війна суттєво прискорила цей процес.

 

Що стосується грошей, то попри відчутну інфляцію в Україні, вартість занять з репетитором зросла несуттєво. Якщо у 2021 році урок англійської в середньому коштував 189 грн, то у 2022 році одне заняття з репетитором обходилось у 214 грн.

 

Репетиторство як роботу чи додатковий заробіток найчастіше обирають жінки. Серед зареєстрованих на сервісі BUKI вчителів англійської мови чоловіки становлять лише 12%.

 

Змінилася географія запитів на репетиторів з англійської з початком широкомасштабної агресії проти України. В абсолютній кількості лідери лишились незмінними — це Київ, Дніпро, Одеса, Харків та Львів. У 2022 році особливо стрімко зросла кількість шукачів у Закарпатській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, тоді як у відсотковому співвідношенні кількості жителів на одного викладача попереду Херсонська, Миколаївська та Кіровоградська області.

 

Ці дані частково збігаються з результатами дослідження EF EPI: містами, де найкраще знають англійську, визнали Львів, Запоріжжя, Київ, Дніпро та Харків. Найгірше володіють англійською в Сімферополі та Рівному. Серед областей лідерство утримують Хмельницька, Львівська, Київська, Полтавська та Запорізька, а от Крим та Херсонська область показали найнижчі результати.

За даними EF EPI, у віковому розрізі найкраще англійську мову знають українці у віці від 20 до 30 років.

 

Нагадаємо, англійська мова може отримати статус мови ділового спілкування в Україні.

 

Читайте також: Читати в оригіналі – чи дійсно це найкращий спосіб вивчити іноземну мову?

 

Чільне фото: focus.ua