злочини росії

Унаслідок російської агресії в Україні загинули 42 журналісти, двоє — зникли безвісти

25.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

За дев’ять місяців повномасштабної війни росія вчинила 462 злочини проти журналістів та медіа в Україні. Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації.

 

Протягом дев’ятого місяця війни ІМІ зафіксував п’ять випадків порушень свободи слова, які вчинила росія, — це викрадення, знищення телевізійної вежі, закриття газети та юридичний тиск. 

 

Три з них сталися ще в окупованому Херсоні. У листопаді стало відомо, що колишню журналістку ТРК «Україна» Анжелу Слободян російські військові утримували в ізоляторі в окупованому Херсоні. Вона провела там майже місяць, і в листопаді розповіла про знущання загарбників з неї та інших утримуваних, а також про катування українських військовополонених. 

 

Крім того, за день до втечі з Херсона, 10 листопада, російські військові підірвали передавальний центр херсонської телевежі, а згодом і саму телевізійну вежу. 

 

Станом на 24 листопада російські військові вбили загалом 42 журналісти в Україні. З них вісім журналістів убили під час виконання професійних обов’язків (троє українських та п’ять іноземних). 34 загинули як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів, не під час виконання ними журналістських обов’язків. 

 

З повним списком убитих журналістів можна ознайомитися за посиланням.

 

 

З початку повномасштабного вторгнення росії ІМІ зафіксував зникнення і втрату зв’язку зі щонайменше 14-ма журналістами з Маріуполя. Станом на 24 листопада 2 лишаються зниклими безвісти, з рештою вдалося встановити зв’язок.

 

Окрім того, з початку широкомасштабного російського вторгнення щонайменше 216 телерадіомовників, онлайн- і друкованих медіа (загальнонаціональних, регіональних та місцевих) припинили повністю або частково свою діяльність через бойові дії, окупацію та як наслідок війни на медійний ринок.

Нагадаємо,  в Україні за вересень зафіксували 19 злочинів проти свободи слова. За пів року в Україні зафіксували 484 випадки порушення свободи слова.

 

Фото: ІМІ