декомунізація

Уряд дозволив демонтувати пам’ятники Пушкіну

10.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уряд ухвалив рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російському письменнику Алєксандру Пушкіну, більшовицькому ватажку Миколі Щорсу, а також іншим російським і радянським діячам. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики. 

Відповідна постанова ініційована та розроблена Міністерством культури та інформаційної політики України.

 

«Триває звільнення українських міст та української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті. Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики – демонтувати та перемістити пам’ятники», – наголосив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

 

З реєстру вилучили:

  • пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському; пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка;
  • могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку;
  • монітор «Железняков» по вул. Електриків;;
  • пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві.

 

Крім того, демонтувати мають пам’ятники Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, «Україна – визволителям» в Ужгороді, Меморіальний комплекс «Борцям революції» в Луганську.

 

Постанова Кабінету Міністрів України прийнята на вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії».

 

Нагадаємо,  Мінкульт ініціював демонтаж пам’ятників Пушкіну у вересні 2023 року.

 

Читайте також: У Києві демонтували понад 60 російських і радянських пам’ятників

 

Чільне зображення: detector.media