пропаганда рф

Уряд Угорщини доручив прибрати з підручника скандальний розділ про Україну

30.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство освіти Угорщини доручило вилучити зі шкільного підручника з географії скандальний розділ про Україну, у якому написано, що в Україні точиться громадянська війна, до якої росія не причетна. Про це повідомляють ЗМІ. 

Водночас друковані підручники вже роздали восьмикласникам і вилучити їх неможливо. До частини, де йдеться про Україну, учні мають дійти у лютому-березні. На той час школам рекомендуватимуть вивчати тему України за оновленою онлайн-версією.

Надалі друковану книжку поступово вилучатимуть, аби на наступний навчальний рік діти вчилися за виправленим підручником. Текст узгодять з українськими громадськими організаціями.

 

Нагадаємо, що в цьому угорському підручнику з географії для 8-го класу написали, що «у багатонаціональній Україні розподіл національностей на території дуже нерівномірний. Більшість за національністю українці, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів». 

 

Також раніше в італійському підручнику з географії виявили мапу, на якій кілька країн зобразили частинами росії. Крім того, в Італії виявили підручник, у якому Крим назвали російським, а Донецьк і Луганськ − автономіями.

 

Джерело: InfoPost, HVG, Хмарочос