пропаганда рф

В угорському підручнику війну в Україні назвали громадянською

07.09.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В угорському підручнику для 8-го класу написали, що в Україні точиться громадянська війна, до якої росія не причетна. На це звернули увагу в угорському інтернет-порталі Telex. 

«У багатонаціональній Україні розподіл національностей на території дуже нерівномірний. Більшість за національністю українці, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів», — цитують текст підручника у виданні.

Ілюстрація у підручнику з географії для учнів 8 класу в Угорщині. Фото: Національний громадсько-просвітницький портал Угорщини

 

Зазначається, що укладачі підручника з географії перевернули іншою стороною прапори України та росії.

 

Також пишуть, що підручник розроблений державним центром OFI та є обов’язковою навчальною книжкою для угорських учнів.

 

Водночас у Міністерстві закордонних справ України речник Олег Ніколенко наголосив Суспільному: «МЗС України відомо про ситуацію із підручником географії для 8 класу в Угорщині. Вчора українські дипломати провели зустріч в угорському зовнішньополітичному відомстві, під час якої наголосили на неприйнятності подання недостовірних і викривлених фактів про Україну. Вимагаємо якнайшвидшого виправлення неправдивої інформації в підручнику».

 

Нагадаємо, що раніше в італійському підручнику з географії виявили мапу, на якій кілька країн зобразили частинами росії.

 

Як відомо, Конгрес українців Естонії написав листа в Міністерство освіти та науки Естонії у зв’язку з тим, що у шкільному підручнику для 7-го класу на мапі Європи український Крим, анексований росією, позначений як частина рф.

 

Джерело: Суспільне, Telex.