географія

В італійському підручнику Україну нанесли на мапу Росії

08.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У італійському підручнику з географії виявили мапу, на якій кілька країн зобразили частинами Росії. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Посольства України в Італії.

На одній з фізичних мап зобразили Росію, куди входять Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Латвія, Литва, Естонія. До мапи додали текстову вправу про регіони Росії, де можна вписати ці країни. Помилкову інформацію виявили у підручнику для учнів середньої школи «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia» авторства Альберто Фре.

«Прикрі непоодинокі випадки розповсюдження в італійських підручниках спотвореної інформації про Україну, її історію та актуальну соціально-політичну ситуацію не залишаються жодним чином поза увагою Посольства України в Італії. Ми завжди блискавично реагуємо на подібні маніпуляції в інформаційному просторі та щиро дякуємо небайдужим громадянам, які привертають нашу увагу до зазначених випадків», − прокоментували ситуацію дипломати.

 

Посольство офіційно звернулось до Міністерства освіти Італії, Асоціації італійських видавців та до видавництва. У зверненні закликають виправити статтю з помилкою, пропонуючи, відкритість до співпраці, надання авторам навчальних посібників правдивої інформації щодо подій в Україні.

 

Також, Посольство закликало повідомляти його про виявлення фактів фальсифікації української історії та викривленої інформації щодо України. Листи з додатками можна надіслати на електронну адресу emb_it@mfa.gov.ua зазначивши в темі «Фейкова інформація».

Зазначимо, підручник «Namaskar.Benvenuti nel mondo della geografia Europa» вийшов у 2019 році у видавництві Garzanti Scuola. Друкована версія видання містить посилання на мультимедійні електронні та онлайн-матеріали. У італійських книжкових онлайн-магазинах його вартість становить майже 19 євро.

 

Нагадаємо, цього року в Італії виявили підручник, у якому Крим назвали російським, а Донецьк і Луганськ − автономіями.

 

Крім того, Міністерство освіти і науки України заявляло про занепокоєність громадськості щодо помилок та недоречного контенту в українських шкільних підручниках, і через це вирішили переглянути підхід до їхнього відбору.