деколонізація

Усе-таки не «пушки»: на Хмельниччині дерусифікували вулицю Пушкінську

02.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У населених пунктах Кам’янець-Подільського району Хмельниччини депутати перейменували вулицю Пушкінську на вулицю Миру в селі Пукляки та вулицю Жовтневу на вулицю Героїв України в селі Марʼянівка.

Раніше сільський голова Петро Ільницький відмовився перейменовувати вулиці Пушкінську та Жовтневу, бо їхні назви, за його словами, не стосуються Алєксандра Пушкіна та Жовтневої революції. Він аргументував це тим, що назва вулиці Пушкінської походить від слова «пушки» (гармати), які нібито «в давнину» стояли на цій вулиці, а вулиця Жовтнева має таку назву, бо «там ростуть багато дерев, і восени вона жовта».

 

 

«Нарешті, хоч і з курйозом, довів справу по перейменуванню вулиць Гуківської громади до завершення, вулиць що своїми назвами нагадують радянщину та московію в нас більше немає», — зазначив сільський голова Петро Ільницький.

 

«Шкода, що потрібний лише розголос, щоб перейменувати такі вулиці», — додав засновник руху «Декомунізація.Україна» Вадим Поздняков, який звернувся до місцевої влади з першим проханням перейменувати вулиці.

 

Нагадаємо, в Україні запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?» з довідками про ставлення російських діячів до України. 

 

Крім того, в Україні створили мапу дерусифікованих вулиць.

Джерело: LB

 

Чільне фото: poltava.to