Афганістан

В Афганістані масово закривають книгарні, видавництва і бібліотеки

05.10.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Впродовж двох місяців у Афганістані припинили роботу 95% книгарень, бібліотек і видавництв.

До масового закриття призвели економічні та політичні умови правління країною терористичного руху «Талібан». Значна частина покупців книжок не мають коштів на їх придбання. Крім того, у країні обмежили доступ до здобуття освіти, що негативно вплинуло на придбання книжок, відвідування бібліотек.

 

«Робота продавців книг та видавців майже повністю заблокована. Люди не мають харчів, одягу, їм не до книжок і читання», − констатував президент Асоціації афганських видавців Саєд Ахмад Саїд.

 

Зі закладів вищої освіти працюють лише приватні, за умови навчання студентів та студенток окремо. У школах навчають дітей лише перших-п’ятих класів.

 

Афганські медіа повідомляють, що у столиці країни Кабулі, книгарні шляхами аукціонів проводять розпродажі, допродують книжки за вдвічі нижчою ціною. Більшість закрились, не маючи можливості сплатити оренду приміщень. Статистику припинення діяльності видавництв і книгарень ведуть незалежні професійні об’єднання.

 

Напередодні захоплення влади терористичним рухом «Талібан», у всій країні налічувалося близько 180 видавництв і 525 книгарень, з них 90 видавців і близько 280 у Кабулі.

 

Зазначимо, владу в Афганістані таліби захопили у серпні, внаслідок чого у країні почались масові репресії. Афганці та більшість іноземців масово покинули країну.

 

Крім того, у серпні-вересні припинили діяльність понад 150 афганських ЗМІ.

 

Читайте також: Що варто почитати українською, щоб зрозуміти Афганістан і талібів

 

Джерела: TOLOnews, 8am.af