донецька область

В Авдіївці вчетверте проведуть мистецький фестиваль

16.09.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

8-9 жовтня у місті Авдіївка Донецької області відбудеться літературно-драматично-музичний фестиваль. Про це Читомо повідомила його організаторка Євгенія Васильєва.

«Авдіївка. Фестиваль мистецтв» організовує громадська організація «Сила ідей», що веде культурно-освітню діяльність в Авдіївці. Фокусна тема фестивалю: «Культура партнерства». Цього року його проводять вчетверте.

 

Гостями фестивалю стануть письменники, музиканти, художники: Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Анжеліка Рудницька, Олександр Бритцев, Мирослав Кувалдін, Юрій Пітчук та інші.

 

Під час фестивалю відбудеться конкурс кавер-версій пісень українських гуртів. Нагородами для переможців стануть грошові призи та можливість виступити на одній сцені із хедлайнерами фестивалю. З деталями участі у конкурсі можна ознайомитися на офіційній фейсбук-сторінці фестивалю.

 

8 жовтня Новобахмутівський сільський молодіжний клуб-театр презентуватиме поетично-театральну виставу «Історії про любов» на вірші Сергія Жадана.

 

9 жовтня протягом дня відбудуться зустрічі з письменниками, лекції від митців та громадських діячів про вуличне мистецтво і про мистецтво неформального розвитку. Також будуть майстер-класи для дітей та дорослих і виставки тощо.

 

Увечері о 17:00 годині на головній сцені фестивалю, що на бульварі Шевченка, відбудуться виступи гуртів-переможців конкурсу кавер-версій. Після них виступатимуть гурти «Жадан і Собаки» та «The Вйо».

 

Усі локації фестивалю об’єднують у єдиний маршрут, що можна буде пройти повністю або долучитись на одній з точок. Кожна з них презентуватиме історію фестивалю, людей та організацій, які організовують його четвертий рік поспіль.

 

«Для мене у наших культурних ініціативах на Сході завжди важливим був момент співпраці, коли відбувається діалог, обмін ідеями та пропозиціями, коли з’являються місцеві ініціативи й за цими ініціативами стоїть готовність людей, які живуть на лінії розмежування, брати на себе відповідальність, змінювати ситуацію довкола себе, ламати обставини й впливати на майбутнє. Це найкраще відчуття − відчуття дотичності до зрушень у повітрі, це виправдовує всі комунікаційні труднощі й творчі непорозуміння», − розповів Сергій Жадан в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

Фестиваль «Авдіївка ФМ» у цьому році не має фінансування від міжнародних партнерів і організовують за сприяння Авдіївської міської військово-цивільної адміністрації, Благодійного фонду Сергія Жадана і друзів фестивалю. Підтримати організаторів фестивалю можна на Патреоні. З питань партнерства можна писати на пошту avdiyivka.festival@gmail.com.

 

«Фестиваль − це натхнення для нас як організаторів, для молоді, яка щороку питає, коли фестиваль, чи можна буде поволонтерити, маємо бажання виступити на денній або вечірній сцені. Фестиваль − це простір для спілкування, взаємодії та культурного розвитку. Митці та музиканти, які приїжджають до нас, отримують справжнє задоволення від спілкування та спільної роботи з підлітками. І повертаються до нас знову. Ми бачимо, що «Авдіївка ФМ» допоміг змінити сприйняття міста, відчути, що це магніт для освітньо-культурних подій, іноді навіть експериментів. Це стало для багатьох невіддільним в Авдіївці» − пояснила Євгенія Васильєва.

 

Авдіївка – місто обласного значення, що у Покровському районі Донецької області. Це одне з найстаріших населень Донеччини, яке 11 вересня відзначило 243 річницю від свого заснування. Наразі місто перебуває на лінії розмежування і зазнало значних руйнувань внаслідок війни на сході України.

 

Нагадаємо, у травні у Старобільську Луганської області відбувся фестиваль «Зі Сходу до Заходу». Крім того, 2-3 жовтня відбудеться фестиваль у Нью-Йорку, що на Донеччині.