словник

В Японії обрали ієрогліф року

16.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Японії визначили ієрогліф, який найкраще характеризує атмосферу року, що минає. Про це повідомляє видання Nippon.

 

Символом 2020 року став ієрогліф密 (mitsu / міцу), що в перекладі з японської означає «щільність», «тіснота». Він набрав 28 тис. 401 голос (13,65%) із 208 тис. 25 відданих під час опитування голосів.

 

Цей канджі часто використовували у слоганах експерти та урядовці, коли закликали японців уникати місць великого скупчення людей і намагалися підвищити обізнаність громадськості про соціальне дистанціювання під час пандемії.

 

До десятки фаворитів також потрапили ієрогліфи 禍 (ka) «лихо», 病 (byō) «хвороба», 新 (shin) «новий», 変 (hen) «змінити; дивний», 家 (ka) «дім; сім’я», 滅 (metsu) «знищити», 菌 (kin) «зародок; мікроорганізм», 鬼 (ki) «демон» та 疫 (eki) «епідемія».

 

За щорічною традицією, яка була започаткована у 1995 році, урочиста церемонія написання канджі року пройшла у буддійському храмі Кійомідзу-дера, що в Кіото. Настоятель храму Морі Сейхан виводив ієрогліф за допомогою туші на традиційному японському папері «ваші». Дійство транслювали по телебаченню у прямому ефірі.

 

Голосування за ієрогліф року проводять із початку листопада до початку грудня: проголосувати можна як самостійно, так і відправити групове послання (ієрогліф, обраний всією школою, фірмою тощо), заповнивши спеціальну форму на інтернетсайті або відправивши поштову листівку із зазначенням ієрогліфа і причини, через яку його обрали. Або ж залишити спеціальну анкету в коробках для голосування, які розміщені у книгарнях і бібліотеках по всій Японії, а також у храмі Кійомідзу-дера в Кіото.

 

Ієрогліфи, пов’язані з пандемією, потрапили й до цьогорічного довгого списку номінантів на слово або фразу року, який на початку грудня опублікувало видавництво «Джію Кокуміншя». «Словом року» визнано 3 密 / 三つの密 (сан міцу / міцу но міцу), яких слід уникати під час пандемії: 密閉 (міппеї; обмежені та закриті простори), 密集 (мішшю; велелюдні місця) та 密接 (міссецу; близькі контакти).

 

Нагадаємо, що словом 2020 року за версією Collins Dictionary став «локдаун» (lockdown).