Валерій Лобановський

В Італії вийшла біографічна книжка про Валерія Лобановського

11.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Італії вийшла друком біографія Валерія Лобановського під назвою «Закон полковника: слідами Валерія Лобановського». Про це повідомив сам автор, публіцист і дослідник історії футболу Даніло Крепальді, у своєму фейсбуці.

Автор почав писати книжку про Лобановського у 2018 році. Робота тривала два роки – до 2020-го.

 

«Я з дитинства любив футбол. Якось так вийшло, що мені найбільше подобалися збірні СРСР, Польщі та Югославії, а моїми героями були Валерій Лобановський і Вуядин Бошков. Коли діти питають мене, хто вони такі, я дивлюся в небо і кажу, що то боги», – розповів Крепальді в інтерв’ю порталу Tribuna.com.

Під час роботи над книжкою автор досліджував багато матеріалів про Лобановського з італійських та українських джерел, а також консультувався з іншим відомим українським тренером та футболістом Олександром Заваровим.

 

У біографії можна знайти відомості про дитинство, юність та кар’єру футболіста. Особливо увагу автор звернув на оточення Лобановського, а також його стосунки з тренером «Динамо» Віктором Масловим. Разом з тим, книжка зачіпає й тему політики СРСР, історію України та Києва, та вплив Перебудови на футбол.

 

«У моїй книзі Лобановський – це хлопець, який знає, чого хоче. Валерій був дуже хорошим футболістом і відрізнявся від інших радянських гравців. Він був революціонером, а згодом став геніальним тренером, який змінив футбол не тільки в Радянському Союзі, але й в Європі і цілому світі. Окрім того, Лобановський був чудовим чоловіком та батьком», – коментує Крепальді.

 

Книжка вже продається в італійських книгарнях, а також на Amazon за 14,25 євро.

 

Це вже друга книжка Даніло Крепальді, яка торкається історії українського футболу. Дослідник також видав біографію Олександра Заварова – «Історія сумного чемпіона», який також був одним з кумирів його дитинства.

 

Раніше повідомлялося, що в Італії вийшов друком перший сучасний перекладний словник української мови.