видавнича справа й редагування

В ІЖ змінився директор. Які плани у кафедри видавничої справи й редагування?

28.02.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Новим директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка став Юрій Бондар, якого Читомо й запитало про перспективи розвитку кафедри видавничої справи й редагування.

До призначення на посаду директора ННІ журналістики він завідував цією кафедрою.

 

Юрій Бондар в ексклюзивному коментарі Читомо розповів, що тенденції видавничого ринку свідчать про стабільність і потрібність інститутської освітньої програми «Видавнича діяльність і медіаредагування». 

 

«Щороку кількість тих, хто обирає видавництво, дає змогу сформувати повноцінну навчальну групу і бачимо перспективу зростання попиту на “видавничі” освітні послуги», — зазначив директор ННІЖ.

 

За словами Юрія Бондаря, нині на кафедрі навчається загалом 142 студенти. На освітній програмі «Видавнича діяльність і медіаредагування»  — 58 студентів, з них на першому курсі 13 (+2 до попереднього року). На освітній програмі «Медіапродюсування» навчаються 84 студенти, з них на першому курсі 21 (+7 до попереднього року). 

 

Також Юрій Бондар вважає, що попит на освітню програму «Видавнича діяльність і медіаредагування» зростатиме завдяки активізації книжкового ринку і збільшення кількості суб’єктів видавничої справи, про що свідчать дані Держкомтелерадіо. 

 

«На ринок повертаються і ті, хто на якийсь час припинив активну видавничу діяльність. Збільшується кількість книгарень, які стають фактично освітніми комунікаційними центрами, пропонуючи відвідувачам широкий спектр послуг», —  зазначив Бондар.

 

Крім того, він вважає, що потреба в зростанні кількості читачів виникає через заборону російської книжки на українському видавничому ринку.

 

«Збільшення інтересу до української культури спричинена також і відторгненням читачами російського видавництва, також і забороною продажу книжок російського виробництва, які донедавна домінували на ринку — це дає неабиякі можливості розвитку і шанс українським видавцям реалізувати свої видавничі плани», — вважає Бондар.

 

За словами Бондаря, видавнича галузь потребуватиме нових фахівців і вже відчуває гостру нестачу кваліфікованих кадрів, насамперед редакторів. 

 

«Це так само зумовлює потребу підготовки фахівців видавництва — з новими знаннями й компетенціями, у тому числі царини нових видавничих та інформаційних технологій. Це в інституті розуміємо і на це будуть спрямовані наші зусилля із розвитку освітніх програм кафедри ВСР», — повідомив директор ННІЖ.

 

Юрій Бондар — доцент, кандидат політичних наук, заслужений працівник культури України, почесний краєзнавець України, член Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів. До призначення на посаду директора ННІ журналістики він завідував кафедрою видавничої справи та редагування.

 

Він є випускником факультету журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка (1982), працював кореспондентом районної газети, редактором книжкових редакцій видавництва «Молодь», заступником головного редактора газети «Молодь України», головним редактором телерадіокомпанії «Довіра», завідувачем сектора Кабінету Міністрів України, директором видавництва, віцепрезидентом, проректором Міжрегіональної Академії управління персоналом, директором видавництва «Книга роду», вченим секретарем ДП «УкрНДНЦ», з 2017 року працює в ННІ журналістики. Входить до керівних органів Київської та Національної Спілки журналістів. Лауреат премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності за кращу наукову роботу (2010) та Мистецької премії «Київ» у галузі журналістики імені Анатолія Москаленка (2015).

 

Бондар є також автором низки художньо-документальних, довідкових та наукових публікацій, серед яких — «Свобода слова: українська мірка» (2004), «Протистояння» (2005), «Політологічний словник» (2005), «Мас-медіа у термінах і визначеннях» (2005), «Поле битви — інформаційний простір» (2006), «Енциклопедія для видавця та журналіста» (2010), «Свобода слова: книга і політика» (2011) та ін.

 

Раніше директором ННІ журналістики був Володимир Різун — український учений у галузі редагування, соціальних і масових комунікацій, журналістикознавства. Доктор філологічних наук, професор. Очолював цю посаду з 5 січня 2000 року по 31 грудня 2023 року.

 

Як повідомлялося, Оксані Забужко вручили диплом Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка

 

Читайте також: Юрій Бондар: Книжка – цинічна політтехнологія й незбитковий бізнес для літераторів

 

Що буває, коли українські політики починають видавати свої книжки

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Юрія Бондаря