Львів

Оксана Забужко — тепер почесна докторка Львівського університету

06.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Оксані Забужко вручили диплом Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка. Про це повідомили на сайті університету.

Крім членів Вченої ради, на захід прийшли студенти, заслужені професори й гості. 

 

Урочисте засідання відкрив ректор університету Володимир Мельник. Він наголосив на ролі Оксани Забужко в розбудові української державності: «Ми вітаємо відому українську письменницю, філософиню, і вручаємо їй диплом за активну громадську та політичну діяльність, за видатні заслуги в розвитку освіти, науки, культури, суспільно значущий внесок у розбудову української державності та вагоме сприяння розвитку Університету».

 

Після вручення диплома Оксана Забужко виступила з промовою. Вона подякувала академічній спільноті, згадала про своїх батьків, що навчалися у Львівському університеті, розповіла історію ув’язнення свого батька і заслання до Сибіру. Окрім того, Забужко поділилася своїми міркуваннями про важливість культури й освіти у воєнний час: «Культура є тяглістю традицій, і ця єдина спільнота мертвих і живих, котра будує майбутнє сьогодні, у знову ж таки темні часи, виявляється вирішальною уже для нашої з вами перемоги. Бо перемагає не тільки зброя, перемагає й освіта. Бо сьогодні в ці темні роки, коли ми змушені зі зброєю у руках обстоювати саме фізичне існування нашої країни й нашого імені, виявляється, що саме наша цивілізаційна перевага, історично нажитий нами рівень культури й освіти в тому числі дає нам і мотивацію, й інтерес до таких непрагматичних речей, як історія і національна класика, котрі пояснюють нам, зокрема й на полі бою, за що ми воюємо і що ми обстоюємо».

 

Насамкінець Оксана Забужко поспілкувалася з послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом. Вони обговорили перспективи популяризування української культури, мови й традицій у світі.

 

Як повідомлялося, Оксану Забужко та Олега Сенцова нагородили Орденом Почесного легіону. 

 

Читайте також: Оксана Забужко про витоки російсько-української війни

 

Зображення: Олег Вівчарик/пресцентр ЛНУ