нагороди

Забужко й Сенцов отримали орден Почесного Легіону

14.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент Франції Емманюель Макрон нагородив письменницю й публіцистку Оксану Забужко та режисера, письменника і військовослужбовця Олега Сенцова найвищою нагородою Франції — Орденом Почесного легіону. Про це на своїй твіттер-сторінці повідомило посольство Франції в Україні.

Відзнаку вручив посол Етьєн де Понсен на подвір’ї Софійського собору в Києві.

 

 

 

Посол у відеозверненні назвав Забужко «українською письменницею, відомою в усьому світі, яка бореться за захист української мови та культури», а Сенцова — «режисером, політв’язнем кремля упродовж 5 років, що був звільнений у вересні 2019 року і нині відважно воює на фронті».

 

«Їхні імена добре відомі у Франції та Європі, вони обидва нині борються за волю та незалежність України», — зауважив Етьєн де Понсен. Він додав, що Сенцов отримав контузію у бою на минулих вихідних, та зміг бути на врученні нагороди.

 

Орден Почесного легіону — найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги (найвища нагорода за цивільні заслуги). Легіон засновано 19 травня 1802 року. Приналежність до ордена є вищою відзнакою пошани і офіційного визнання особливих заслуг у Франції.

 

Серед українців, які ставали кавалерами Ордену, — художник Ілля Рєпін, антрополог та етнограф Федір Вовк, хореограф Сергій Лифар, філософ Мирослав Попович та інші.

 

Нагадаємо, 2022 року орден Почесного легіону отримала поетка Ліна Костенко.

 

У 2019 році видавчиня Анетта Антоненко отримала орден мистецтв та літератури Франції.

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Мирослави Барчук