фільм

В мережі з’явився фільм про Ігоря Калинця

15.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У мережу виклали фільм під назвою «Пан Ніхто, або Йосиф Прекрасний» про поета-шістдесятника Ігоря Калинця. Стрічка з’явилася на YouTube-сторінці режисера Олександра Фразе-Фразенка.

 

Основою фільму став один день з життя письменника Ігоря Калинця.

 

Олександр Фразе-Фразенко є автором сценарію, режисером, оператором та продюсером стрічки. Продюсеркою також стала Ольга Фразе-Фразенко. Музика — Віктора Камінського. В ролях: Ігор Калинець, Ростислав Братунь, Василь Глинчак, Андрій Кащій, Аніс Таєб.

 

«Пан Ніхто» є четвертим фільмом циклу «Поети» Фразенка.

 

 

Фільм презентували на 47-му кінофестивалі «Молодість» в рамках позаконкурсної програми «Українські прем’єри». Прем’єра стрічки відбулася на Книжковому Арсеналі.

 

Ігор Калинець — поет і прозаїк, один із представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Лауреат Шевченківської премії, премії імені Василя Стуса, премії імені Григорія Сковороди та ін. 2015 року був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури. У 2016-му указом Порошенка був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня, проте відмовився від нього, на знак протесту проти, за його словами, «жорстокого зросійщення».

 

Раніше ми повідомляли про інтернет-прем’єру документального фільму Олександра Фразе-Фразенка «Акваріум в морі. Історія Нью-Йоркської групи поетів».

 

Чільне зображення: varianty.lviv.ua