Держкомтелерадіо

В Україні хочуть продовжити дії санкцій проти видавництв-пропагандистів із РФ

06.08.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У березні наступного року може завершитись термін дії санкцій щодо дев’яти російських видавництв, що видають антиукраїнські книжки. Про це повідомила пресслужба Держкомтелерадіо.

Відповідно до рішення РНБО України санкції застосовано до дев’яти російських видавництв, що найбільше видавали антиукраїнську літературу: «Эксмо», «АСТ», «Питер», «Центрполиграф», «Яуза», «Яуза-пресс», «Алгоритм», «Книжный мир» та «Вече». Вони не мають легальних способів потрапити на український ринок.

 

Оскільки після застосування санкцій ці видавництва продовжують продукувати видання антиукраїнського змісту, Держкомтелерадіо має намір ініціювати продовження санкцій, термін дії яких закінчується у березні 2022 року. Також за ініціативою відомства та за поданням Служби безпеки України до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, внесли дев’ять російських авторів: Всеволода Сахарова, Лева Вєршиніна, Олександра Широкорада, Олександра Терещенка, Михайла Полікарпова, Ростислава Іщенка, Олександра Тамонікова, Олександра Дугіна і Захара Прілєпіна.

 

За результатами моніторингу, на сайті відомства оприлюднюють Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Зі списком можна ознайомитись за посиланням. Станом на серпень 2021 року, до Переліку внесено 264 видання творів 171 автора, випущених 64 видавцями.

 

«Перелік має рекомендаційний характер і постійно оновлюється. Основне його призначення – застерегти суб’єктів господарювання від завідомо невдалих спроб отримати дозволи на ввезення цих видань в Україну, а також зорієнтувати правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб про те, що факти розповсюдження цієї продукції можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109, 110, 300, 436 Кримінального кодексу України», − пояснюють у Держкомтелерадіо.

 

Перелік став основним джерелом інформації під час відбору російських видавництв, щодо яких рішенням РНБО від 19 березня 2019 року застосували санкції у зв’язку з систематичним випуском ними видань антиукраїнського змісту.

 

Додамо, цього року в Україні видали менше дозволів на ввезення книжок з Росії, ніж минулоріч. У 2019 році зросли штрафи за незаконне ввезення російських книжок.

 

Як відомо, більшість міського населення України підтримує державне регулювання ввезення російських книжок.