Крим

В Україні створять Національний корпус кримськотатарської мови

12.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створять Національний корпус кримськотатарської мови (НККМ) у форматі онлайн-платформи. Про це повідомили на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Платформа виконуватиме функцію відкритої бібліотеки навчально-освітніх і наукових матеріалів із кримськотатарської мови. 

 

«Онлайн-платформа покликана стати потужним інструментом для студентів, науковців, дослідників, викладачів-практиків та іншого кола зацікавлених осіб, які бажають вивчити мову кримських татар», — повідомляють на сайті.

 

Упорядкований корпус міститиме кримськотатарські тексти різних жанрів із широким спектром пошуку слів за різними параметрами. Зокрема сайт наповнюватимуть науковими статтями, монографіями, художньою, біографічною та іншою літературою, газетною публіцистикою. 

 

У довгостроковій перспективі корпус має сягати понад 1 млн слововживань.

 

«ЮНЕСКО зараховує кримськотатарську до списку мов, які перебувають під серйозною загрозою. Маємо працювати над тим, щоб зберегти мову, культуру та самобутність корінного народу України — кримських татар», — зазначив депутат Верховної Ради Рустем Умєров.

 

Проєкт створять в межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Його впроваджуватимуть у співпраці з Мінреінтеграції, Київським національним університетом ім. Т. Шевченка, Таврійським національним університетом ім. В.І. Вернадського, молодіжною громадською організацією QIRI’M YOUNG за підтримки програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)», що впроваджується фондом «Східна Європа».

 

Як відомо, кримськотатарська мова офіційно перейшла на латинський алфавітУ 2018 році в Україні створили кримськотатарський онлайн-перекладач.

 

Чільне зображення: Iva Zimova/Panos