декомунізація

В Україні створили Раду з дерусифікації і декомунізації

08.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створили Раду з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації, яка координуватиме процеси демонтажу памʼятників. Про це повідомили в Telegram-каналі Мінкульту.

 

У міністерстві пояснили, що рада займатиметься координацією демонтажу радянських пам’ятників. Її створили при Міністерстві культури та Інституті національної памʼяті після громадських обговорень.

 

«Органи місцевого самоврядування у діалозі з суспільством мають приходити до спільного рішення щодо демонтажу чи перенесення пам’ятників та інших об’єктів радянського минулого й далі координувати його з радою», — зазначили в Мінкульті.

 

При цьому у міністерстві назвали дерусифікацію й декомунізацію «своєчасними процесами», та наголосили, що вони «мають проходити цивілізовано».

 

«У зв’язку з активним очищенням громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі були покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи, та запитами від громадян та органів місцевого самоврядування, МКІП разом з Українським інститутом національної пам’яті зібрали ключову інформацію щодо законодавчої рамки відповідних процесів», — додали в установі.

 

Нагадаємо, на Полтавщині закрили музей російського письменника Максіма Ґорькоґо. Пам’ятник Пушкіну демонтували у Мукачеві та Ужгороді.

 

Читайте також: Пушкіна, бо там стояли «пушки»: чиновник на Хмельниччині пояснив, чому місцеві вулиці не перейменовують

 

Чільне фото: Вікіпедія