опитування

В Україні триває голосування за 10 книжок про розуміння російсько-української війни

07.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут книги й Міністерство культури та інформаційної політики складають список 10 ключових видань з історії України, які допомагають зрозуміти причини російсько-української війни. Про це УІК повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

10 обраних за підсумками голосування книжок українці зможуть отримати у вільному доступі. 

 

Перелік видань сформували на основі тематичних каталогів, дані до яких УІК збирає від видавців та оцінює зусиллями незалежних експертів. Серед запропонованих видань: Гульнара Абдулаєва «Кримські татари: від етногенезу до державності», Володимир В’ятрович «Україна. Історія з грифом “Секретно”», Кирило Галушко «Український націоналізм», Ярослав Грицак «Подолати минуле: глобальна історія України», Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», Оксана Забужко «Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса», Сергій Плохій «Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності», Тімоті Снайдер «Криваві землі. Європа між Гітлером і Сталіним» та інші.

 

Окрім запропонованих Українським інститутом книги варіантів можна додати власні пропозиції книжок, які мають бути доступні українцям безкоштовно.

 

Голосування триватиме до 12 липня 2022 року.

 

Заповнити форму з опитуванням можна за посиланням.

 

Нагадаємо, українці склали список зі 170 книжок для розуміння причин російсько-української війни.

Читайте також: 27 книжок про війну та розбудову країни від НАЗК