Vivat

В Україні відкриваються книгарні після вимушених перерв

24.05.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Vivat та Видавництво Старого Лева відкривають свої книгарні в українських містах, які не працювала через обстріли міст російськими військовими. Про це Читомо повідомили представники видавництв.

На відкриття книгарні Vivat завітало близько 40 людей. Особливим гостем став письменник Сергій Жадан, який читав свої поеми та дискутував з відвідувачами про видавничу справу під час війни. 

 

«Харків це інтелігенція, багато людей, які залишились у місті з першого дня повномасштабного вторгнення і тримали його. І відкриття книгарні – це маленький крок до перемоги. До нас приїхали люди з Салтівки, щоб купити одну книжку. Люди прийшли, щоб подивитися на Жадана, відчути, що життя продовжується. Це просто безцінно з точки зору мотивації людей, натхнення й підняття бойового духу в такому місті як Харків. Тому це щось більше, ніж відкриття магазину», розповіла для Читомо Галина Падалко з видавництва Vivat.

Книгарня розташована на вулиці Квітки-Основ’яненка. Це центр міста, де більшість споруд повністю зруйновані. 

 

«Наша книгарня розташована біля міської ради, де на багатьох будинках не лишилося живого місця. І за цих умов, тут побиті тільки шибки. Я думаю, це дуже символічно», зазначила для Читомо Падалко. 

 

Також для відкриття книгарні у видавництві придумали слоган «Книжки щит, росія shit»

 

«У той час, коли ми всі так активно просили закрити небо над Україною від російських ракет, ми думали зробити меседж, що книжка закриває небо. Утім, нам не вдалося зробити візуалізацію, тому ми повернулися до цієї метафори зараз. Вважаємо, що українці більш читаюча нація. А читаюча нація обов’язково має перемогти націю, яка дивиться телевізор», додала для Читомо у видавництві.

 

Видавництво Старого Лева 24 лютого призупинило роботу всіх книгарень-кавʼярень у Львові, Києві, Дніпрі та Одесі. Першими відновили роботу книгарні у Львові, а нещодавно там відкрили нову книгарню там на вулиці Степана Бандери, 33. 

 

Книгарня у Дніпрі відновила роботу 2 квітня. Київська книгарня-кавʼярня Старого Лева на Прорізній, 10 відновила роботу 2 травня, а на вулиці Сковороди, 6 – 16 травня.  Книгарня-кавʼярня в Одесі наразі не працює.

 

«Таке враження, що люди приходять на день народження книгарні, а не просто за книжкою, або кавою. Нас вітають з відкриттям, обіймають і пригощають смаколиками. Книжки та книгарні потрібні зараз, потрібні відкриті заклади. Нам всім необхідне живе спілкування», розповідає Катерина Глущенко, книжкова консультантка книгарні-кавʼярні Старого Лева на Сковороди, 6. 

 

 

У книгарнях все ж купують книжки, у Видавництві Старого Лева виділяють, що найпродаванішими книжками є роман «Маскарад» Террі Пратчетта та «Амадока» Софії Андрухович. 

 

«Актуальний і важливий нині роман, а ще дуже київський. Багато подій роману “Амадока” відбувалися у районі, де зараз наша книгарня», додає Глущенко. 

 

Нагадаємо, що у Харкові відкрили медіахаб з коворкінгом для журналістів з України та світу. 

 

Як відомо, видавництво Vivat пропонує перейменувати вулицю Пушкінську в Харкові на честь Григорія Сковороди