Джордж Орвелл

В Україні видадуть феміністичну версію «1984» Джорджа Орвелла

07.09.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У видавництві «Лабораторія» видадуть книжку американської письменниці Сандри Ньюман «Джулія», котра переосмислює антиутопію Джорджа Орвелла «1984» з феміністичною оптикою.

Події в романі Ньюман, як і в оригінальній антиутопії, відбуваються в Лондоні 1984 року. Джулія Вортінг працює механікинею, вона лагодить машини для написання романів у відділі художньої літератури в Міністерстві правди.

 

«Згідно з ідеологією ІнгСоц і правлінням партії та її лідера Великого Брата, Джулія є зразковою громадянкою — життєрадісно-цинічною, ні в що не вірить і зовсім не переймається політикою. Вона регулярно порушує правила, але також співпрацює з режимом, коли це необхідно. Джулію люблять усі, бо вона знає, як вижити у світі постійного нагляду, Поліції думок, дітей-шпигунів і чорних ринків пролетарських районів. Вона дуже добре вміє виживати. Але Джулію починає інтригувати колега з відділу записів — працівник середньої ланки Зовнішньої партії, на ім’я Вінстон Сміт. І коли одного разу, підійшовши до Вінстона, вона імпульсивно вручає йому записку (потенційно суїцидальний жест), то усвідомлює, що втрачає контроль і більше не може почуватися у безпеці в цьому світі», — ідеться в анотації видання.

 

 

Як повідомляє The Guardian, син Джорджа Орвелла Річард Блер схвалив випуск нової версії «1984».

 

Сандра Ньюман — американська письменниця. Вона має ступінь бакалавра в Політехніці Центрального Лондона та магістра в Університеті Східної Англії. Перший роман Ньюман «Єдина хороша річ, яку хтось зробив» опублікований у 2002 році був номінований на премію Guardian First Book Award 2002 року. Сандра викладала письменництво та літературу в Університеті Темпл, Університеті Чепмена та Університеті Колорадо, а також публікувала художні та нон-фікшн твори в таких виданнях, як Harper’s, Granta, лондонські Observer, Telegraph та Mail on Sunday.

 

Як повідомлялося, продаж антиутопії Джорджа Орвелла заборонили у білорусі.

 

Читайте також: 5 небезпек сучасної росії, які передбачив Орвелл у романі «1984»

 

Чільне зображення: скриншот фільму «1984» Майкла Редфорда