Вахтанг Кіпіані

В Україні започаткують премію імені Романа Ратушного за збереження історії Києва

15.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Головний редактор сайту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані започаткує премію для молодих авторів на кошти, які заповів виданню загиблий активіст і військовий Роман Ратушний. Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці.

 

«Роман Ратушний був моєю персональною надією на зміни в місті й країні. Русскіє вбили цю надію. Вчора Світлана Поваляєва сказала мені, що її син поважав те, що робимо ми. І в якості виконання його заповіту сьогодні на мою картку прийшли гроші від Романа і його друзів. Ми зобов’язані відпрацювати цю довіру»,— зазначив Кіпіані.

 

Майбутньою премією імені Романа Ратушного для молодих авторів нагороджуватимуть за публікації про історію Києва та збереження історичної спадщини столиці.

 

Кошти Кіпіані отримав від матері Романа, поетки Світлани Поваляєвої. Крім того, згідно із заповітом, головний редактор видання «Новинарня» Дмитро Лиховій теж отримав переказ для фінансування діяльності видання. Лиховій повідомив, що на отримані кошти Новинарня опублікує серії ексклюзивних матеріалів, ілюстрованих інтерв’ю та репортажів про військовослужбовців з позначкою «преміальний фонд «Новинарні» імені Романа Ратушного».

 

Кошти отримав і добровольчий медичний батальйон  «Госпітальєри», а також освітній проєкт «Твоя підпільна гуманітарка».  

 

Світлана Поваляєва також закликала в пам’ять Романа, окрім згаданих видань, підтримати Будинок-музей Шевченка та  Національну Капелу Бандуристів ім. Майбороди.

 

Як повідомлялося, Роман Ратушний загинув 9 червня на Ізюмському напрямку під час виконання бойового завдання. Facebook і Twitter видаляють пости користувачів із його цитатою.

 

Чільне фото: твіттер Романа Ратушного