Журналістика

В Україні започаткували Фонд підтримки медіа

20.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Національна спілка журналістів України започатковує Фонд підтримки українських медіа  (Ukrainian Media Support Fund). Про це Читомо повідомив медіаексперт Сергій Охріменко.

 

Фонд покликаний сприяти економічному розвиткові медіа різних масштабів і напрямків. 

 

«Викликана війною економічна криза є суттєвою загрозою для всіх медіа в Україні.  Спілка приділяє значну увагу гуманітарним питанням – допомозі журналістам, які в воєнний час опинилися в біді, скруті, залишилися без постійної роботи, втратили засоби до існування», — зазначав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

 

Для того, щоб запобігти руйнуванню українських медіа, в тому числі й тих, які до війни були економічно незалежними й ефективними, НСЖУ у квітні запропонувала державі створити Фонд підтримки медіа за зразком аналогів у європейських країнах, а також Українського культурного фонду. Спілка розраховує, що надалі держава могла б сприяти наповненню такого фонду з різних джерел, у тому числі коштом міжнародних грантів.

 

НСЖУ також масштабуватиме власний вплив на економічну стійкість українських медіа.

 

«Українські незалежні ЗМІ до війни розвивалися значною мірою коштом рекламних надходжень, але їх зараз передбачити неможливо. Водночас НСЖУ не може обмежитися тільки резолюціями та зверненнями до держави, вона повинна й далі докладати зусиль до пошуку коштів для збереження галузі. Тим більше, що на європейському і світовому «донорському ринку» вони є», — наголосив медіаексперт, керівник діяльності фонду Сергій Охріменко. 

 

Фонд регулярно публікуватиме інформацію про залучення та витрати коштів. Також він матиме власні грантові програми, спрямовані передусім на підтримку тих медіабізнесів, що мають сталу бізнес-модель та у перспективі стануть фінансово-незалежними.

 

«Він може стати прототипом того, що ми хочемо отримати від держави. Такий фонд міг би почати роботу з невеликих сум, а потім, в міру набуття досвіду, збільшувати свою потужність», — зауважив Сергій Томіленко. 

 

Фонд працює за консультаційної підтримки компанії Truman.

 

Звернутися до нього можна за адресою fund@nsju.org

 

Нагадаємо, Національна спілка журналістів України, за підтримки Міжнародної та Європейської федерації журналістів, запустила мережу центрів журналістської солідарності для допомоги працівникам медіа під час війни.

 

Читайте також: У Харкові відкрили медіахаб з коворкінгом для журналістів з України та світу

 

Чільне фото: НСЖУ