одещина

У Вилкове вперше відбудеться фестиваль української культури

13.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 14 по 16 липня у Вилкове на українській частині Дунаю вперше відбудеться фестиваль української культури ВиделкаFEST. Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю.

Фестиваль заснував Сергій Гнезділов, який родом із Вилкового, а з 2018 служить у ЗСУ та веде активну громадську діяльність. Сам Сергій говорить, що для нього цей фестиваль — про пам’ять і життя під час війни.

 

«Війна, як сказала Віка Амеліна, насправді не зупиняє життя. Вона лише вносить свої корективи. Не можемо жити тільки вибухами і тим, що відбувається на лінії зіткнення. З іншого боку, хіба лінія зіткнення не існує для того, щоб українська культура жила і розвивалась? Хіба не є ціллю агресора сьогодні знищити саме українську культуру?» — розповів організатор фестивалю.

 

Три основні напрямки ВиделкаFEST: українські кіно, книжки та музика. На читачів вилківських бібліотек впродовж всього фесту чекатимуть зустрічі з поетками та письменниками, філософами та журналістами, а також дискусії про культуру, війну, розвиток Вилкового та поствійну.

У програмі фестивалю – зустрічі з письменниками Українського ПЕН, дискусії на тему культури та суспільства під час війни, концерти за участі тріо «Мар‘яничі», гурту «Пиріг і Батіг» та інших, а також покази кінофільмів «Бачення метелика», «Додому» та «Край Ріки».
ВиделкаFest має також благодійну мету – збиратимуть кошти на модернізацію автівок підрозділу, де служить Сергій Гнезділов. Долучитися до збору можна за посиланням.
Як повідомлялося, ХІV Meridian Czernowitz оголосив дати проведення.

 

Зображення: фейсбук-сторінка фестивалю