деколонізація

В Україні змінюють підходи до дерусифікації культурної спадщини

03.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Змінюється підхід до дерусифікації культурної спадщини: перелік об’єктів, що підлягають дерусифікації, уточнять, а критерії внесення до нього доповнять. Про це йдеться у законопроєкті «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини», повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Завдяки змінам до закону «Про охорону культурної спадщини» відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.

 

«Зміни до законодавства потрібні, аби посилити позиціонування України в новому геополітичному контексті, як центру демократії й свободи», — зазначають на сайті Мінкульту.

 

Законопроєкт передбачає внесення змін до статей 13, 15 та доповнення новою статтею 151 Закону України «Про охорону культурної спадщини». 

 

Завдяки закону зміниться список пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об’єктів культурної спадщини, а також доповнять критерії віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики.

 

«Змінити державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз, адже вона — один з головних чинників формування української ідентичності. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту», — зазначив міністр Олександр Ткаченко.

 

Наразі законопроєкт має розглянути та прийняти Верховна Рада України.

 

Як повідомлялося, МКІП розробило методику вилучення російських книжок з українських бібліотек.

Читайте також: Ткаченко: Зносити пам’ятники Булґакову було б дивно

 

Чільна світлина: Декомунізація. Україна