англійська мова

В Україні змінилося ставлення до англійської мови — дослідження

07.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Згідно з дослідженням USAID «Трансформація комунікацій», проведеного у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології, про ставлення українців до англійської мови, відбувся стратегічний зсув у сприйнятті англійської мови українцями.

Учасникам дослідження запропонували поділитися своїми спонтанними асоціаціями з англійською мовою.

 

 

Існують численні асоціації з англійською мовою, жодна з них не пов’язана з колективним суспільним рівнем. Опанування англійської мови розглядається як особистий виклик і ніяк не пов’язане з модернізацією та зростанням потенціалу країни. Ця думка  поширена серед загального населення, за винятком групи державних службовців, які час від часу вважають англійську мовою-інструментом для професійного спілкування із закордонними колегами.

 

Ключові асоціації з англійською охоплюють п’ять взаємопов’язаних аспектів:

  • англійська надає доступ до глобального світу;
  • служить засобом особистого розвитку;
  • полегшує спілкування;
  • необхідна для подорожей і туризму;
  • є способом отримати вищу заробітну плату та піднятися по карʼєрних сходинках.

 

Можна припустити, що домінантний наратив українців щодо англійської мови такий: англійська є ключем до глобальної спільноти, уможливлює спілкування з іноземними колегами та сприяє особистим економічним можливостям.

 

Особистий розвиток українці пов’язують насамперед з умінням спілкуватися з іноземцями та меншою мірою з потенційними кар’єрними перевагами.

 

Як свідчить дослідження, англійська найперше є засобом міжособистісного спілкування і не мислиться як спосіб доступу до англомовного контенту.

Згадуючи про англомовний контент, респонденти зазвичай повʼязують його з розвагами, такими як англомовна музика та фільми, і значно менше говорять про знання та інформацію.

 

 

У вересні 2023 року проєкт технічної допомоги USAID «Трансформація комунікацій» (TCA) у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології завершили масштабне якісне дослідження про ставлення українців до англійської мови, стратегії її популяризації та перешкоди, з якими стикаються українці під час навчання. Дослідження виконано на замовлення Міністерства цифрової трансформації України.

 

Дослідження охопило 12 різних цільових аудиторій. Учасниками глибинних інтерв’ю та фокус-груп стали 112 респондентів. Ця коротка аналітична довідка сфокусована лише на одному окремому аспекті дослідження — спонтанному сприйнятті англійської мови.

 

Як повідомлялося, майже третина українців не володіє жодними іноземними мовами.

 

Читайте також: Українці стали активніше вчити англійську мову з лютого 2022 року

 

Джерело: Детектор медіа