пропаганда

В університеті Грінченка відрахували студентку за поширення антиукраїнської пропаганди

05.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Київському університеті імені Бориса Грінченка відрахували студентку Інституту філології за підтримку та поширення антиукраїнської пропаганди. Про це повідомляє ректор університету Віктор Огнев’юк у Facebook. 

«Так будемо реагувати на будь-які антиукраїнські прояви здобувачів освіти і співробітників. Вчена рада Університету Грінченка на своєму засіданні 04 квітня 2022 року одноголосно підтримала наказ ректора», написав Віктор Огнев’юк.

 

У рішенні йдеться, що підтримка та поширення антиукраїнської пропаганди є невиконанням обов’язків, які покладають правила внутрішнього розпорядку університету, зокрема це не дотримання студенткою українського законодавства. 

 

Крім того, у наказі зазначається, що дані дії суперечать місії та візії університету. 

 

Такі випадки відрахування через антиукраїнські погляди вже були в Україні:  20 березня ректор Харківського політехнічного інституту Євген Сокіл підписав наказ про відрахування з університету студентки другого курсу вишу Аміни Бельгасем за антиукраїнські висловлювання. 

 

А раніше у Національному педагогічному університеті імені Драгоманова та Одеському національному університеті імені Мечникова звільнили викладачів: Євгенію Більченко й Дениса Ситника. 

 

Нагадаємо, в Україні законодавчо забороняють російську пропаганду й виправдання війни. Зокрема пресі, телебаченню та радіо забороняється виправдовувати, заперечувати збройну агресію російської федерації проти України у 2014 році. Також забороняється називати війну на сході «внутрішнім конфліктом» чи «громадянською війною».