Календар подій

Лекція Федорівські видання

6.03

Львів

16:00 Музей Скульптури І. Г. Пінзеля, Митна площа, 2

Валентина Бочковська розповість про федорівські видання

У межах виставкового проекту «Апостол 1574-2019: книга та читачі» відбудеться лекція Валентини Бочковської «Федорівські видання в книгозбірні Почаївського монастиря. Історія формування збірки, практика читання в монастирях XVIII cт.»

Лекторка — відома українська дослідниця стародруків, степендіатка Fulbright Program і директорка Музею книги і друкарства України (Київ).

 

Під час лекції «Федорівські видання в книгозбірні Почаївського монастиря» Валентина Бочковська порушить проблематику реконструкції книгозбірні Почаївського монастиря за допомогою візитаційних описів обителі, починаючи із 1617 р. (часу православного періоду монастиря), 1714 р. (часу першої унійної візитації) по 1831 р. (рік переходу монастиря під юрисдикцію російської церкви), каталогів типографії Почаївського монастиря 1760 р., її бібліотеки 1831 р., а також виявлені та описані Маргаритою Шамрай і Наталією Бондар 35 видань у колекції Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

 

Фактично незадовго від заснування Почаївського монастиря 1597 р., за збереженим списком речей і книг обителі від 1617 р., ми зустрічаємо у її збірці Федорівські видання – Апостол й Острозьку Біблію.

 

Про це розкажуть на лекції, де проаналізують книгозбірку одного з найбільших василіанських монастирів на теренах українських земель у XVIII столітті. А також спробують поспілкуватися з монахом-читачем XVIII cтоліття. Також з’ясують, що читали ченці та яких правил неодмінно мали дотримуватися, тримаючи в руках книгу. Матеріалом для цього будуть не припущення, а почаївське видання «Reguly nowiciacki» 1787 р. та інші цікаві книги й архівні документи. Арістотель, Плутарх, Овідій, Поліантеа (перша італійська енциклопедія XVI ст.), книги Френсіса Бекона і Монтеня — це зовсім неповний перелік відомих авторів та європейських видань. Чому вони були в цій збірці поруч з виданнями Івана Федоровича та кириличними літургійними книгами?

 

Вартість: 60 гривень; пільгові категорії (школярі, студенти, пенсіонери) — 30 гривень.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект