* ESC - закрити вікно пошуку
інформація
Від 24 лютого українці читають новини з месенджерів вчетверо частіше — дослідження
22.02.2023За рік повномасштабного вторгнення росії українці стали вчетверо частіше черпати новини з каналів у телеграмі та вайбері. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг» «Як війна змінила мене та країну. Підсумки року».
Як ідеться в дослідженні, частота споживання новинного контенту національних та місцевих медіа серед українців, навпаки, зменшилася: національного телебачення з 55% до 43%; місцевого – з 11 до 7%. Також втратили у популярності й інтернет-сторінки (з 47% до 36%). Популярність ЗМІ та месенджерів серед українців на сьогодні практично однакова.
Натомість значно зросла популярність груп і каналів у месенджерах Telegram, Viber (з 11 до 41%), а також в каналів у YouTube (з 21 до 29%). Практично не змінили свій вплив соціальні мережі — Facebook, Twitter, Instagram (35%).
На сьогодні національні телеканали та месенджері мають практично однакову популярність як джерело отримання новин серед українців — 43% та 41% відповідно.
З іншого боку, за останній рік довіра до новинного контенту національних телеканалів зросла з 43% до 72%, а місцевих ЗМІ — із 43% до 62%.
Дослідження проводили серед населення України віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати відповідають актуальним даним Державної служби статистики України.
Нагадаємо, у травні 2022 року всі новинні ресурси, соціальні мережі й месенджери, що увійшли до рейтингу популярних сайтів України, втратили в охопленні.
Читайте також: Українці переважно відстежують новини у Telegram, YouTube та Facebook
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості