* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
Від початку нової фази війни закрилися понад 300 українських медіа
21.11.2024Протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення росію в Україну свою роботу припинили 329 медіа, з яких лише 16% вдалося відновити діяльність. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації (ІМІ).
Найбільше закриття медіа торкнулося регіонів, які знаходяться близько до лінії бойових дій. Лідерами серед постраждалих регіонів стали Запорізька область (50 медіа), Донецька (35), Херсонська (34), Миколаївська (30), Харківська (29), Луганська (26) та Одеська (24). Загалом медіа припиняли діяльність в усіх регіонах, окрім Львівської та Івано-Франківської областей, хоча ІМІ не виключає, що і там могли бути закриття, про які поки не відомо.
Основні причини припинення роботи медіа:
- Тимчасова окупація територій – 117 медіа.
- Фінансові труднощі через війну – 96 медіа, зокрема в Одеській області 83% закритих медіа припинили роботу саме через це.
- Інтенсивні бойові дії, що унеможливили роботу журналістів – 82 медіа.
- Інші причини, включно з переїздом журналістів, проблемами з розповсюдженням і неможливістю працювати у звичному форматі, стали причиною закриття ще 29 медіа.
Шість медіа припинили роботу через мобілізацію їхніх редакторів або керівників. Це стосувалося двох медіа в Миколаївській та Чернівецькій областях, а також по одному в Кіровоградській та Черкаській областях.
Найбільших втрат зазнало телебачення – 105 телеканалів (32% усіх закритих медіа). Серед друкованих медіа закрилося 95 газет (29%), серед радіостанцій – 77 (23%). Онлайн-медіа постраждали найменше: припинили роботу 52 новинні сайти (16%).
Серед регіонів, де медіа вдалося відновити роботу, лідирують Херсонська (14 медіа), Харківська (12) та Миколаївська області (7). Відновлення стало можливим переважно після деокупації територій, де журналісти змогли повернутися до роботи.
Як відомо, у 2022 році в Україні запустили сервіс для підтримки фінансування медіа.
Читайте також: Гранти й донорська підтримка — основні фінансові джерела медіа України
Чільне фото: Freepic
Інфографіка: ІМІ
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості