Календар подій

16.09

Київ

11:00 Іллінський сквер

Відбудеться акція пам’яті Георгія Ґонґадзе та всіх убитих українських журналістів

16 вересня об 11:00 в Іллінському сквері в Києві відбудеться Акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів, приурочена до 23-х роковин вбивства українського журналіста. Акцію організовує Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

Цього дня учасники акції, журналісти й правозахисники

 

  • згадають про внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • згадають про українських та закордонних журналістів, вбитих російськими військами від початку вторгнення на територію України;
  • розкажуть про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях. 

 

Також під час акції відбудеться відкриття фотовиставки The War Is Not Over Yet про злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні після 24 лютого 2022 року.

 

Учасники акції:

 

  • Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча, лауреатка Премії Ґонґадзе-2021;
  • Катерина Дячук – експертка Інституту масової інформації з моніторингу свободи слова, редакторка сайту imi.org.ua;
  • Стас Козлюк – журналіст, фотограф і фіксер;
  • Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA;
  • Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН.

 

Модераторка акції: Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту «Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні».

 

Трансляцію акції можна буде переглянути на Facebook-сторінках Премії імені Георгія Ґонґадзе, Українського ПЕН, Центру прав людини ZMINA, Інституту масової інформації, видання «Українська правда», Львівського медіафоруму.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект