Календар подій

жінки укрліту

7.03

Київ

14:00 Port Creative Hub, вул. Набережно-Хрещатицька, 10-а

Відбудеться лекція «Свобода, рівність, сестринство: жінки укрліту»

На лекції «Свобода, рівність, сестринство: жінки укрліту» розкажуть про Марко Вовчок, Олену Пчілку, Лесю Українку, Ольгу Кобилянську, Олену Телігу та інших діячок української культури, щоб довести, що фемінізм — це вже майже українська традиція.

Українські літераторки не цнотливі, милі й слабкі створіння, які від високої любови або хвороби творили тексти. Це незалежні, сильні й розумні жінки, які поруч із визвольно-жіночою боротьбою вели національну. Їх боялася влада, обожнювали (і теж часом боялися) чоловіки та пригнічували суспільні умови. А вони просто займалися своєю сродною працею на правах свободи, рівности й сестринства.

 

На лекції «Свобода, рівність, сестринство: жінки укрліту» буде і історія про ошалілого від кохання Пантелеймона Куліша, і розповідь про те, як одна буковинка замість чоловіків зі смереками говорила, і серйозні аналізи текстів волинянки, в якої Еврідіка рятує Орфея, а жінки використовують одруження, як спосіб керувати людьми. І меми, меми теж будуть.

 

Вхід за внеском 30 грн й реєстрацією.

 

Подія відбуватиметься в рамках HeForShe Arts Week 2020, який вже втретє проводиться організацією UN Women Ukraine.

 

Рух HeForShe, започаткований ООН Жінки — це глобальний рух солідарності на підтримку ґендерної рівності, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін.

 

Подія на фейсбуці

 

Читайте також: Чому не варто боятися фемінізму: Тамара Марценюк про міфи та реальність

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект