Календар подій

Відбудеться Міжнародний форум «Via Carpatia 2019»

З 14 по 16 червня пройде ІІ Міжнародний форум Центральної та Східної Європи «Via Carpatia 2019», в межах якого відбудеться День поезії. Усі заходи Форуму — безкоштовні.

На Форумі «Via Carpatia 2019» ви зможете побачити:

 

  • Івана Малковича з проєктом «Антологія поезії ХХ ст. Від Тичини до Жадана».

 

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» представить дуже амбітну і велику програму в Карпатах — «Антологію української поезії ХХ століття», впорядковану Іваном Малковичем. Варто звернути увагу, що Іван Малкович у своїй антології зробив чимало, щоб збалансовано показати різні стилістичні напрямки нашої поезії. В ній є і взірцевий високий модернізм Тичини й Антонича та багатьох інших, і київські неокласики (від Рильського до Клена), і їхні безпосередні спадкоємці зі школи вже Празької (Дараган, Теліга, Ольжич та інші), і авангардисти (від Семенка зі Шкурупієм аж до екзотичного Бунди), і шістдесятники, як «народницького», так і «філософського», й «експериментального» штибу, і Нью-Йоркська група (включно з Патрицією Килиною, яка взагалі не була українкою, а просто вивчила «з нуля» українську мову й написала низку цікавих віршів), і Київська школа, і «тихі лірики», і патріотична поезія, і, зрештою, концептуальні пошуки сімдесятих-вісімдесятих років.

 

  • Юрія Андруховича з музичним проєктом «Літографії» — гравюри на камені.

 

Музичний проєкт Юрія Андруховича «Літографії» – гравюри на камені. Проєкт «Літографії» цілком присвячений старому Станиславову з його історіями й леґендами. Текстовою основою став однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, що вперше побачив світ у другій половині 1980-х і через три десятиліття раптово зазвучав оновленими сенсами.

 

  • Соломію Чубай з проєктом «Чубай.Україна.Любов».

 

Проєкт про те, як любов, поезія і музика роблять нас та цей світ кращими. Це презентація нового альбому Соломії Чубай «Поети». Українська поезія звучить, наче пісня, й ідеально лягає на музику. Пісні на вірші Василя Стуса, Миколи Вінграновського, Павла Тичини, Лесі Українки, Маріанни Кіяновської, Наталі Білоцерківець, Іздрика, Мар’яни Савки, Сергія Жадана, і неймовірний «Вертеп» Грицька Чубая створюють зв’язок поколінь, місточок ХІХ ст – до ХХІ, зазвучать у виконанні Соломії Чубай – доньки поета із гуртом «Джалапіта» та «ROCKOKKO» у супроводі симфонічного оркестру «INSO-LVIV».

 

Місія проєкту – популяризація сучасної української культури через одну з ключових її постатей. Грицько Чубай – людина-епоха, людина-легенда, поет-камертон поетів. Тому в проєкті «Чубай. Україна. Любов» немає випадкових імен. Проєкт «Чубай. Україна. Любов» засвідчує спадкоємність української поезії, а також любові і пам’яті впродовж цілого ХХ ст. Любов і пам’ять наша поезія пронесла крізь дві світові війни – і незважаючи на них, аж до ХХІ ст., Майдану, анексії Криму, війни на Донбасі та інших випробувань, долати які судилося поколінням народжених у вже Незалежній Україні.

 

  • Тараса Чубая з «Плачем Єремії».

 

«Плач Єремії» завершить презентації проєкту «Чубай. Україна. Любов». Син Грицька Чубая з 16 років пише музику на слова батька, найвідоміша композиція «Коли до губ твоїх»… Великі музичні поеми «Відшукування причетного», «Світло і сповідь» засвучать у горах з новим трепетом.

 

  • Сергія Жадана з гуртом «Жадан І Собаки»

 

Харківська ска-панк-група «Жадан І Собаки» виступає вже 12 років. За цей час музиканти записали 4 студійні альбоми, проїхавши з концертами всю Україну, від Луганська до Ужгорода, та постійно концертуючи за кордоном. Позаминулого року харків’яни брали участь в театральній постановці «Тичина, Жадан і Собаки», відігравши 12 вистав на сцені легендарного мангеттенського театру «Ля Мама», де свого часу робила свої перші мистецькі кроки Патті Сміт. Після цієї постановки харківський колектив отримав нагороду за краще музичне оформлення вистави серед незалежних театрі Нью Йорка. Музика ЖІС — це веселі танцювальні ритми з гостросоціальним підтекстом. Харків’яни співають про політику й економіу, релігію та зневіру, зчитуючи гострі суспільні запити й не боячись у своїх піснях підіймати не надто популярні для вітчизняної музики теми —політичний популізм, соціальна апатія, релігійний фанатизм.

Цього року музиканти працюють над новим альбомом, який планують видати восени. Тож відвідувачі фестивалю в Криворівні отримають чудову нагоду почути ексклюзивну програму, якої ще немає на носіях. Поза тим ЖІС обіцяють зіграти й свої давні речі. Має бути гаряче.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект