Календар подій

Відбудеться правозахисна акція «Порожні стільці»

15 листопада о 12:00 на Софійській площі відбудеться щорічна правозахисна акція «Порожні стільці» на підтримку українських політв’язнів у Росії й Криму, а також полонених на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

 

За ініціативою Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років 15 листопада світ відзначає День ув’язненого письменника, або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня стали символом авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство.

 

Мета заходу – нагадати українцям і світовій спільноті про справи наших громадян, незаконно ув’язнених у Росії та Криму за політичними мотивами, а також закликати представників влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення.
Цьогоріч у межах глобальної кампанії #PrisonersVoice відомі письменники, журналісти, актори та музиканти напишуть листи заручникам Кремля і зачитають їх під час акції на Софійській площі.  Листи зі словами підтримки будуть передані політв’язням.

 

Зокрема, участь в акції візьмуть:

  • Андрій Курков –  письменник, президент Українського ПЕН;
  • Наталя Сумська – акторка і телеведуча;
  • Римма Зюбіна – акторка;
  • Христина Соловій – співачка;
  •  Ірина Славінська – журналістка, продюсерка Радіо Культура;
  • Ірина Цілик – письменниця і кінорежисерка;
  • Микола Семена – журналіст, колишній політв’язень.

 

Наприкінці події буде представлена символічна інсталяція з порожніх стільців з іменами політв’язнів на площі, яка стане нагадуванням про тих, кого незаконно позбавлено волі на окупованих територіях України через їхні переконання чи професійну діяльність.

 

За інформацією Центру громадянських свобод, станом на сьогодні щонайменше 300 українців перебувають у полоні в ОРДЛО. У тюрмах Російської Федерації та Криму утримують близько 127 громадян України за політичними мотивами, з них – 89 кримських татар. Серед ув’язнених в окупованому Криму – колишній журналіст, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, журналісти Владислав Єсипенко та Олексій Бессарабов, а також громадянські журналісти Сервер Мустафаєв, Асан Ахтемов, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв та Амет Сулейманов.

 

Організатори події – Український ПЕН та Центр громадянських свобод.

 

Трансляція заходу відбуватиметься на Facebook-сторінках  Крим.Реалії, Центру громадянських свобод та  Українського ПЕН .

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект