Календар подій

Подорож Бальзака Україною

8.06

Київ

15:00 вул. Бульварно-Кудрявська, 20

Відбудеться прем’єра фільму «Подорож Бальзака Україною»

У межах Balzac Fest відбудеться показ фільму «Від Саше до Бердичева. Подорож Бальзака Україною».

Мало французьких письменників відвідували Україну, за винятком Бальзака, який двічі подорожував з Парижа до Бердичева, де він залишався два роки між 1847 і 1850 рр. Цей довгий шлях він долав, аби бути ближче до своєї коханої «незнаймки» Евеліни Ганської, з якою у березні 1850 року Оноре де Бальзак взяв шлюб.

 

Фільм «Від Саше до Бердичева. Подорож Бальзака Україною» починається з презентації будинків, в яких Бальзак жив у Парижі і Саше, потім показує різні етапи його подорожі, як були описані в «Листах про Київ» і демонструє місця, де він перебував: Леополь (Львів), Підгорце, Броди, Вишневець (де жила Анна Мнишек, донька пані Ганської), Житомир, Бердичів і маєток пані Ганської у Верхівні.

 

Марк Саньоль протягом чотирьох років працював у Києві на посаді директора Французького інституту в Україні (1996–2000). З того часу він регулярно подорожує в Україну, де знімає фільми. У 2014 році він презентував «Кориця і пісочний годинник» на фестивалі Бруно Шульца в Дрогобичі. Нині він закінчує фільм про «Води Бугу», присвячений поету Паолю Целану (Czernowitz 1920 — Paris 1970).

 

Фільм про Бальзака був знятий в 2003 році, але редагування було повністю завершено у 2019 році.

 

Вхід вільний.

 

Реєстрація.

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект