Календар подій

Відбудеться виставка «Ревізіоністський синдром»

«Ревізіоністський синдром» — художньо-дослідницький проєкт, що порушує теми політичної обумовленості написання історії мистецтва, можливостей альтернативної історії, а також психічних і соціальних передумов існування узгодженої картини світу.

Виставка у Франківській Ратуші — це показ робіт та розповідь історії N., який мешкав у Станіславові та Львові у міжвоєнний та радянський періоди. N., наприкінці 1920-х та на початку 1930-х ще юнак, студент Львівської художньо-промислової школи, був свідком тогочасного мистецького життя, зокрема модерністських пошуків об’єднання artes та Краківської групи.

 

За спогадами N. у 1931 в Станіславові відбулась унікальна виставка, на якій експонувались роботи представників польського та радянського українського художнього авангарду. Єдиним (відносно) вартим довіри доказом існування цієї виставки є радіопередача східноукраїнського журналіста, знайдена у харківських архівах за участі письменника Юрія Андруховича.

 

Ознайомитися з архівами N. та супутніми матеріалами у Франківській Ратуші в можна буде у грудні. А також буде представлений запис, який (ймовірно) є тією самою харківською радіопередачею про виставку.

 

• Дослідження та реконструкція практики N.: Нікіта Кадан;
• Дослідження та реконструкція радіо-репортажу з виставки 1931 року: Юрій Андрухович;
• Працювали з радіо та звуком: Олександр Сушинський, Лєра Полянськова;
• Втілювали: Альона Каравай, Анна Потьомкіна.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект