День писемності та мови

Відбудеться XXII Радіодиктант національної єдності

09.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

9 листопада, у День української писемності та мови, розпочнеться традиційний 22-й Радіодиктант національної єдності. Про це повідомляє Суспільне.

Авторка тексту — Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського PEN.

 

«Я припускаюся помилок, і всі припускаються помилок, але написання Радіодиктанту — це більше про процес, аніж про результат. Ми всі продовжуємо вчитися, ми рухаємося уперед. Мені йдеться тут більше про акт єднання, аніж про те, щоб написати все без жодної помилки», — розповіла вона в етері Українського Радіо.

 

Радіодиктант читатиме у прямому ефірі народна артистка Ада Роговцева.

 

 

«Цьогорічний Радіодиктант — це перш за все українська акція єднання, де б ми не були. Завдяки можливостям Українського Радіо до Радіодиктанту кожен може долучитися, незалежно від того, у якій точці земної кулі перебуває у цей непростий для нас усіх час. Сьогодні це особливо важливо, адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. Це флешмоб поваги до нашої культури, це можливість долучитися до спільної дії, яка об’єднує всіх нас», — зазначив член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за платформи радіо та телебачення, Дмитро Хоркін.

 

Радіодиктант розпочнеться о 11:00. Його транслюватимуть на всіх платформах Суспільного. Його можна буде послухати на «Українському радіо» та радіо «Культура», через мобільний додаток suspilne.radio, «Дію», фейсбук-сторінці Суспільного та на ютуб-каналах «Українського радіо та «Суспільне Новини».

 

 

Надсилати диктант на перевірку можна до 11:00 10 листопада:

 

  • надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Гриф дати надсилання має бути не пізніше ніж 10 листопада;

 

  • сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт.

 

Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу його щорічно проводять у День української писемності та мови.

 

Нагадаємо, у 2021 році лише одна учасниця написала Радіодиктант без помилок.

 

Читайте також: Радіодиктант-2021 у мемах: надзвуковий Андрухович, таємничі асфоделі

 

Фото: pixabay, Суспільне