журналісти

Відома кількість журналістів, що загинули під час професійної діяльності 2021 року

06.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За 2021 рік у 20 країнах світу через професійну діяльність загинуло 45 журналістів.  Про це свідчать дані Міжнародної федерації журналістів.

 

Ця цифра є однією з найнижчих з того часу, як організація розпочала публікувати щорічні звіти про журналістів, які загинули в результаті інцидентів, пов’язаних з роботою, включаючи цілеспрямовані вбивства, загибель від перехресного вогню, а також вибухів.

 

Серед регіонів за кількістю вбивств у 2021 році лідирує Азійсько-Тихоокеанський регіон (20), далі йдуть Північна та Південна Америка (10), Африка (8), Європа (6).

 

Серед країн найбільше вбивств журналістів сталося в Афганістані (9), Мексиці (8), Індії (4) та Пакистані (3).

 

 

«Ці 45 колег, яких ми втратили через насильство цього року, нагадують нам про жахливі жертви, які журналісти в усьому світі продовжують платити за служіння суспільним інтересам, і ми залишаємося в боргу перед ними та тисячами інших людей, які заплатили найвищу ціну, – зазначив Ентоні Белланджер, генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів. – Ми вважаємо, що єдиною даниною належної справі, якій вони віддали своє життя, має бути невпинне прагнення до справедливості для них. Ось чому ми продовжуємо виступати за прийняття нової Конвенції Організації Об’єднаних Націй про захист журналістів, яка б гарантувала відповідальність за вбивства журналістів».

 

Також зазначається, що у 2020-му, за підрахунками Міжнародної федерації журналістів, загиблих було 65. Загалом з 1991 року у всьому світі вбили 2721 журналіста.

 

Крім того, щорічно велика кількість журналістів стають політичними заручниками. Не винятком є і багато блогерів, і громадських журналістів із Криму, які стали заручниками Кремля.

 

За інформацією Центру громадянських свобод на сьогодні категорія «заручники Кремля» нараховує не менше 98 ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, щонайменше 120 полонених в окупованих територіях Донецької та Луганської областей та 24 військовополонених моряків.

 

Медіа Читомо спільно з Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) створений окремий проєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), який присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Міжнародна федерація журналістів (International Federation of Journalists, IFJ) — найбільша у світі організація професійних працівників ЗМІ, яка заснована 1926 року. Організація захищає соціальні та професійні права журналістів, що працюють у друкованих та онлайн-виданнях.

 

Читайте також: «Читомо та Український ПЕН запускають правозахисний медіапроєкт про авторів-політв’язнів»