лауреат

Відома лауреатка Міжнародної Букерівської премії

27.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Міжнародної Букерівської премії (International Booker Prize Booker Prize) присудило цьогорічну премію книжці The Discomfort of Evening Маріке Люкас Рейневелд. Про це повідомляє офіційний сайт премії

 

The Discomfort of Evening (Вечірній дискомфорт) Маріке Люкас Рейневелд (Нідерланди) вийшов у перекладі Мішель Хатчінсон. Рейневелд стала першою дебютанткою, що отримала премію, а також наймолодшою авторкою (їй 29 років), якій присудили таку нагороду. Також вона отримала грошову винагороду у £50,000.

Книжка розповідає історію родини фермерів, які живуть у суворій християнській громаді у сільській місцевості Нідерландів. Головна героїня Джес, образившись через те, що від неї пішов брат, починає торгуватися з Богом і порівнювати своє й братове життя з життям домашнього кролика. Коли брат вже ніколи не повертається з катання на ковзанах, горе охоплює усю ферму і підсилює химерні фантазії Джес.

 

На думку журі, книжка Рейневелд «конструює світ заново, проявляючи потрясіння та насильство підлітковості через призму маленької ферми».

 

Вперше книжка вийшла у Нідерландах у 2018-му році й відразу стала бестселером. Англійською вона вийшла у британському видавництві Faber вже цьогоріч.

 

Як відомо, минулого року лауреатками Букерівської премії стали канадська письменниця Маргарет Етвуд та авторка з Британії Бернардин Еварісто. А у 2018-му премію отримала ірландка Анна Бернс.

 

Читайте також про те, що таке Букерівська премія і за що її присуджують