літературні премії

Відомі переможці конкурсу Фонду Лесі та Петра Ковалевих

02.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі літературного конкурсу «Нагорода Фонду Петра і Лесі Ковалевих 2022 року» обрало переможців у двох категоріях. Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.

Поезія:

Ірина Вікирчак за збірку віршів «Альгометрія». (Київ: Парасоля, 2021)

«У її віршах природність поетичного вислову і скупі метафори, які поетка ощадливо нанизує, розповідаючи нам про риб, ластівок, Одісея, Прометея, – спресовано в один згусток мови. Цей сформований поетичний голос, ця хрусткість вислову, ця недовіра до світу, цей виважений погляд всередину, ці деталі дитинства з провінції – запрошують нас – читачів – до розмови зі справжньою поезією», — наголосили журі.

 

Олег Коцарев за збірку віршів «Вміст чоловічої кишені». (Київ: Люта справа, 2021)

«Збірка вражає подиву гідною різноманітністю стилів і тем. Виявляється поетична кишеня Коцарева винятково глибока. Тут і мініятюри з філософським підтекстом про сенс життя, і грайливо іронічні вірші про кохання, і врешті – довші поеми про щоденну побутовість. Сам автор пояснює свій підхід підзаголовком: “Іронія, ідилія, епос, ерос”, хоча можна б сперечатися скільки у книжці тієї ж ідилії. Втім, “Вміст чоловічої кишені” просто про час, бо згідно Коцарева: “час кажуть так розв’язує усі вузли / стирає всі дурниці / але й коли минуле вже забуто та закрито / воно уміє знов / само себе намалювати”», — зазначили журі.

Проза:

Галина Крук за книжку оповідань «Хто завгодно, тільки не я». (Київ: Віват, 2021)

«”Хто завгодно, тільки не я” Галини Крук – це проза високої емоційної напруги і філософського наповнення. Письменниця зазирає не тільки у суть того, що ми називаємо реальністю, але і самої мови, яка цю реальність формує. Це проза точно відміряних пауз між словами і драматичних переходів, маркованих образами першоелементів – води, повітря, земного буяння літа», — наголосили журі. 

 

Лавреати отримають дипломи та грошову винагороду у розмірі $1000.

 

До журі ввійшли Василь Махно, Марія Ревакович та Оксана Луцишина.

 

Фонд Ковалевих заснували у 1967 році при Союзі Українок Америки для підтримки творців української науки та літератури. СУА – найстарша українська організація Америки, утворена 1925 року, котра протягом тривалого часу займається доброчинністю, зокрема у галузі культури. У своєму заповіті фундатори нагороди відзначили: «Ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України».

 

Як відомо, після здобуття Україною незалежності лавреатами цієї нагороди у різні роки були Леонід Плющ, Тамара Гундорова, Юрій Андрухович, Софія Майданська, Оксана Забужко, Марта Тарнавська, Віра Вовк, Василь Ґабор, Михайлина Коцюбинська, Олександр Ірванець, Василь Махно, Лариса Онишкевич та інші.

 

Читайте також про номінантів 2022 року.